У ніч проти 23 червня в різних районах Запоріжжя люди почали відчувати неприємний запах. Голова обласної військової адміністрації Юрій Малашко повідомив, що сморід, який з’явився, пов’язаний з обмілінням Дніпра, внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС.
Які джерела неприємного запаху та які можуть бути наслідки— дізнавались кореспонденти Суспільного.

Неприємний запах містяни могли відчувати з Каховського водосховища, від якого нині залишилось 22%. Території обміліли, а біоресурси, які там знаходяться, починають гнити, каже виконувач обов’язків начальника державної екологічної інспекції Південного округу Олег Бігдан:
"Перший сигнал нам надійшов о третій годині ночі з населеного пункту Біленьке. Там розпочався сильний сморід. Потім вже скарги надходили з Запоріжжя. Тому ми з фахівцями порадились, ми вважаємо, що це змінився вітер і він дме зі сторони Каховського водосховища, і несе в собі залишки розпаду. Оголилися значні площі Каховського водосховища, останки водних біоресурсів починають гнити, розкладатися, а мулові маси на сонці перетворюються. Завдяки цьому, я думаю, цей сморід у місті і спостерігається".


Протягом тижня в Запоріжжі шість разів фіксували перевищення сірководню в повітрі, розповідає генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко:
"Сірководень, в тому числі з’являється в повітрі в разі тих чи інших процесів гниття. В тому числі, відкладень мулу на осушених ділянках Дніпра та інше. Станом на сьогодні ці перевищення за сірководнем не несуть суттєвої загрози життю та здоров’ю громадян".

Контролюють не лише стан повітря, а й обмілілі ділянки річища Дніпра, зазначає Тарас Тищенко:
"Ми будемо проводити дослідження, і вже проводимо дослідження на радіологічні показники, на токсикологічні показники та мікробне забруднення, і забруднення яйцями гельмінтів. Для того, щоб розуміти, якщо буревії будуть, якщо пил буде розноситись, то з якими ризиками хімічної або біологічної природи ми можемо зіткнутись у подальшому".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber