Українські мандрівники планують проїхати 5 континентів та 65 країн заради реабілітаційного центру

Українські мандрівники планують проїхати 5 континентів та 65 країн заради реабілітаційного центру

Українські мандрівники планують проїхати 5 континентів та 65 країн заради реабілітаційного центру Суспільне Херсон

5 континентів, 65 країн планують проїхати два Андрія – батько і син Закутні. Хлопцю – 16 років і він хворіє на гемофілію БСпадкове порушення процесу згортання крові . У дорозі мандрівники майже 2 місяці. 28 липня у Херсоні батько із сином розповіли Суспільному, з якою метою задумали такий проєкт.

СІм'я Закутніх у свою подорож рушили 1 червня з Мукачева. Там сім’я живе останні сім років. Родом вони з Маріуполя. Закутні говорять, що мали стартувати ще на початку весни, але через карантин свій автопробіг відтермінували. Зараз ідуть навіть з випередженням графіка.

5 континентів, 65 країн заради реабілітаціного центру: українські мандрівники прибули у ХерсонФото: Андрій Закутній

Закутній – молодший відвідує звичайну школу. Закінчив 10 клас. Наступного року, говорить, навчатиметься повністю дистанційно, бо буде поза межами країни. Прилетить на ЗНО, а після – продовжить участь у проєкті.

"У нас є домовленість з учителями, мені відсилають завдання, я готуюся, роблю всі необхідні завдання, відправляю на електронну адресу із запасом, щоб виконувати їх тиждень, місяць і т.ін.", - говорить хлопець.

5 континентів, 65 країн заради реабілітаціного центру: українські мандрівники прибули у ХерсонФото: Андрій Закутній

За словами Закутнього – батька, їх автопробіг триватиме не менше 20 місяців. 29 липня вони виїдуть на Миколаїв.

"В Україні в нас залишилась ще декілька регіонів. Окрім Херсона, підемо південними регіонами, Черкаси і далі до нас на Закарпаття. Потім буде технічна перерва, візові питання, технічна підготовка. В середині вересня ми плануємо перетнути кордон з ЄС", - розповідає Андрій Закутній.

Мандрівники говорять, що в день у середньому долають близько 400 км. Зустрічають їх в основному привітно, як розказав старший Закутній. Люди допомагають і навіть приєднуються до автопробігу.

"Ми запрошуємо усіх, хто хоче приєднатись до нас на якомусь етапі, скільки людина зможе, скільки захоче з нами може проїхати. У Маріуполі автоколону організували, у Харкові, в Сумах - взагалі я не можу передати, який це був прийом".

Ідея проведення такого автопробігу належить хворому на гемофілію сину. Розказує, що 2 роки вони його планували.

"Смисл цієї подорожі – звернути увагу на дітей із захворюванням гемофілія, дитячий церебральний параліч, інші форми інвалідності і за допомоги цього проєкту зібрати кошти для побудови реабілітаційного центру для дітей з цими захворюваннями", - розповідає молодший Закутній.

5 континентів, 65 країн заради реабілітаціного центру: українські мандрівники прибули у ХерсонФото: Андрій Закутній

Батько підтримав цю ініціативу, бо, говорить, таких закладів в Україні немає. Син розказав, де і чому саме там буде їх реабілітаційний центр.

"Він знаходиться на території Закарпатської області . Це і великий залізничний вузол поруч з ним, це екологія, це близькі солені озера, які будуть розташовані поруч центру, бо це дуже важливо для дітей з гемофілією, тому що найбільші проблеми є у суглобах і саме реабілітація соленою водою дуже важлива. Через відсутність таких умов для дітей, вони у 20 – 30 років не мають можливості самостійно пересуватися і це проблема".

За словами хлопця, йому хвороба не заважає повноцінно жити, треба тільки трохи себе контролювати. По завершенні проєкту Андрій хоче вступати на геолога – палеонтолога. Говорить, в нього є кумир і два роки тому вони навіть зустрічалися.

"З народження в мене був один кумир – Пол Серена - це найвідоміший палеонтолог, який спеціалізувався на цьому, популяризував цю професію. Знімався у багатьох наукових роботах, документальних фільмах і завжди, коли я його бачив, я хотів бути схожим на нього".

5 континентів, 65 країн заради реабілітаціного центру: українські мандрівники прибули у ХерсонСуспільне Херсон

Андрій Закутній – старший говорить, що у них є партнери, зокрема, 2 компанії, які випускають ліки для хворих на гемофілію та онкологію. Подорож проходить під егідою Гемальянсу.

"Це 11 організацій благодійних, фондів і громадських об’єднань, які займаються саме цією проблемою".

Закутні говорять, вдома на них чекають мама, яка підтримує молитвами, і фотографиня – сестра, яка допомагає поширювати інформацію про проєкт.

Наталя Верлата. Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди