В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників

В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників

В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників
Ліворуч – рушниці на вітрині магазину зброї, праворуч – працівниця експертно-криміналістичного центру МВС у Кропивнциькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Отримати дозвіл на зброю, не виходячи з дому відтепер можна в Україні. Запрацював єдиний реєстр зброї, розповів в етері національного телемарафону "Єдині новини" міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. За його словами, нині в Україні мільйон 200 тисяч власників зброї. За інформацією речниці поліції в Кіровоградській області Віталіни Бевзенко, в регіоні зареєстрували 30 тисяч власників зброї. Положення про єдиний реєстр зброї затвердили наказом міністерства 10 січня 2022 року. Ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї – від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення. Суспільне дізнавалось, що думають про введення реєстру зброї її продавці, поліцейські та кропивничани.

Директорка магазину зброї – про переваги єдиного реєстру зброї

Директорка магазину зброї з Кропивницького Наталя Андрєєва розповіла, що магазин відкрили 2015 року: "Асортимент нашого магазину складається з нарізної та гладкоствольної мисливської зброї, а також травматичних пістолетів".

В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників
Директорка магазину зброї Наталя Андрєєва. Фото: Суспільне Кропивницький

Про запровадження в Україні єдиного реєстру зброї, сказала, знає. Вважає, що це полегшить отримання дозволів на право придбання, носіння і зберігання зброї та її перереєстрацію: "Раніше торгівля зброєю велась через паперові дозволи, які з 23 червня видавати не будуть. Все здійснюватимуть в електронному вигляді".

Завідувач сектору експертно-криміналістичного центру МВС – про роботу єдиного реєстру зброї

Реєстр зброї ведуть в експертно-криміналістичному центрі міністерства внутрішніх справ. Фіксують модель, номер та її власник, пояснив завідувач сектору балістичного обліку Сергій Бондаренко. З його слів, з 23 червня роботи у працівників центру побільшає: "Раніше гладкоствольну зброю не обов’язковою було оглядати і вносити у наші бази. Тепер вся ця зброя буде у реєстрі. Але громадяни мають право звернутися як до нашого центру за оглядом технічного стану гладкоствольної та газової зброї, так і до представників дозвільної служби. Що стосується нарізної та травматичної зброї – за її огляд, відстріл та реєстрацію відповідаємо лише ми".

В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників
Завідувач сектору балістичного обліку експертно-криміналістичного центру МВС Сергій Бондаренко. Фото: Суспільне Кропивницький

За словами Сергія Бондаренка, відтепер українці можуть подати документи на отримання зброї не виходячи з дому: "Зареєструватися на сайті міністерства в єдиному вікні громадянина і всі необхідні документи, згідно переліку, надати або через магазин, який виконує роль посередника, або безпосередньо у дозвільну систему. І очікувати рішення, контролювати та моніторити через цей кабінет стадії розгляду заяви і отримання дозволу".

Експрацівник поліції – про ризики, пов’язані із введенням єдиного реєстру зброї

В Україні запрацював єдиний реєстр зброї. На Кіровоградщині – 30 тисяч власників
Екскерівник обласного управління поліції Віктор Пащенко. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Віктор Пащенко працював у Національній поліції 37 років, керував обласним управлінням. Вважає, з одного боку, введення єдиного реєстру покращить контроль держави за зброєю та полегшить людям її отримання, а з іншого боку – є ризики: "Неможливо ж контролювати людину, яка буде зі зброєю. У Конституції України чітко прописано, хто може мати зброю і з якою метою він може її брати: ЗСУ – раз, поліція – два, СБУ – три і так далі. Очікувана, згідно цього положення, дистанційна реалізація зброї населенню, вважаю, не на часі. І, якщо глянути, хто ухвалює ці закони, як вони проходять – це суто бізнесові інтереси. Як зберігається ця зброя і як використовується, чи перевіряє це хтось?"

На початок