В Ізраїлі попросили владу РФ "не читати їм лекцій" про важливість збереження пам’яті про Голокост або про війну з викривленням історії.
Про це у Twitter написав спікер МЗС Ізраїлю Ліор Хаят реагуючи на заяву Москви зі звинуваченням посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського у "прославлянні нацизму".
"Немає жодних змін у політиці Ізраїлю, який категорично виступає проти та відкидає героїзацію злочинців, які співпрацювали з нацистами у вбивстві євреїв. Жодна сторона не повинна читати лекції Державі Ізраїль, Міністерству закордонних справ Ізраїлю чи його дипломатам про важливість збереження пам’яті про Голокост або про війну з викривленням історії", — йдеться у повідомленні.
Нещодавно посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський дав інтерв'ю, в якому заявив, що попри історичні розбіжності Єрусалим підтримує Україну. Він мав на увазі діяльність українських націоналістів XX століття Степана Бандери, Романа Шухевича та Андрія Мельника.
Представниця МЗС РФ Марія Захарова звинуватила ізраїльського дипломата у "підтримці нацистів". Пропагандистка також не втрималася від розповсюдження фейків про Україну.
Що відомо про допомогу Ізраїлю Україні
У березні низка ізраїльських ЗМІ повідомили, що прем'єр Ізраїлю Нафталі Беннет начебто запропонував українському лідерові Володимиру Зеленському погодитись на умови президента РФ Володимира Путіна, щоб припинити війну. Однак згодом у Беннета, а також в Офісі президента спростували цю інформацію.
Пізніше очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Ізраїль погодився виступити посередником на перемовинах між Україною та Росією та брати участь у гуманітарній місії.
13 березня міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід закликав Росію припинити воєнне вторгнення до України.
У середині березня влада Ізраїлю на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну та великого потоку біженців оновила правила в’їзду для громадян України. В'їжджати о країни дозволили за спеціальними електронними дозволами від МВС країни. Після цього Верховний суд Ізраїлю зобов'язав уряд країни протягом тижня розглянути питання щодо розблокування кордонів для громадян України, які рятуються від війни.
У вересні президент України Володимир Зеленський заявив, що шокований тим, що Ізраїль з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не надав Києву жодної допомоги.
Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський заявив, що слова Зеленського про відсутність військової допомоги з боку Тель-Авіва "не відображають повну картину". За словами дипломата, Ізраїль надає колосальну допомогу Україні, а з деяких питань навіть більше, ніж інші країни. Наприклад, у питанні психологічної допомоги.
США наполягають на тому, щоб Ізраїль надавав більшу допомогу Україні в її протистоянні з Росією, особливо зараз, коли Тегеран надає Москві сотні безпілотників, які використовуються для атаки проти України.
24 жовтня міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц у телефонній розмові із міністром оборони України Олексієм Резніковим заявив, що Ізраїль допоможе Україні гуманітарною допомогою, але не дасть зброї.
5 лютого прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що вивчить можливість постачання Ізраїлем озброєнь Україні, яке було відкинуте попереднім ізраїльським урядом.