Жителі Луцька можуть долучитися до контролю якості повітря у місті, – розповів Суспільному співрозробник громадської мережі "ЛУН Місто AIR" Андрій Антоненко.
Долучитися до контролю можна з допомогою мобільної станції моніторингу, яка встановлюється на вікні. Згодом пристрій потрібно підключити до WI-FI.

Зі слів розробника, у восьми містах України встановили сотню таких станцій. У Луцьку за якістю повітря стежать чотири, які, зокрема, вимірюють дрібний пил.
"В середині знаходиться пара датчиків: дрібнодисперсного пилу, температури та вологості. Лазер світить на цю пилинку і по куту відхилення ми можемо розуміти концентрацію, тобто, рівень забрудненості повітря", – говорить Антоненко.

Усі отримані дані передаються в реальному часі і їх можна побачити в мобільному додатку чи на сайті моніторингу, – каже кураторка проєкту Анна Денисенко. "Якщо ми бачимо, що всі точки зелені або жовтуваті, то немає приводу для хвилювання".

Учасники контролю можуть заповнити відповідну заявку на отримання станції на сайті ЛУН. Станцію надають безплатно.
Як розповів Суспільному заступник керівника міського відділу екології Олег Гелета, нині в Луцьку встановлені 15 станцій спостереження за якістю повітря, які придбали за бюджетні гроші. Перші запрацювали три роки тому й вимірюють вміст шкідливих компонентів в атмосфері.

Додаткові системи моніторингу, – зі слів посадовця, – допоможуть краще стежити за ситуацією в місті.
Нині стаціонарні прилади вимірювання шкідливих речовин є майже у всіх мікрорайонах. Стан навколишнього середовища можна дивитися онлайн на сайті міської ради. "Стоїть гостро проблема зараз з запахами неприємними, але датчики наші не фіксують перевищень, тобто, запах є, але впливу негативного на здоров’я мешканців наших немає", – додав еколог.
Олег Гелета говорить: планують залучити спеціалістів, які допоможуть інтегрувати два онлайн-ресурси для відстеження якості повітря – міський та громадський в один сервіс. Наявні станції поки усе місто не покривають.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.