У Норвегії протестують через плани уряду демонтувати мозаїки Пікассо

У Норвегії протестують через плани уряду демонтувати мозаїки Пікассо

У Норвегії протестують через плани уряду демонтувати мозаїки Пікассо catalannews.com

У столиці Норвегії Осло розпочали демонтаж гігантських фресок Пабло Пікассо з фасаду будівлі, пошкодженої у 2011 році внаслідок теракту, скоєного правим екстремістом Андерсом Брейвіком. Деякі громадяни країни обурюються таким рішенням, заявляючи, що уряд має вжити заходів задля її порятунку.

На будівлі зведеного у 1969 році урядового комплексу "Y Block" в Осло, названого так через його характерну форму, розміщено фрески "Рибалки" та "Чайки" вагою 250 і 60 тонн. 27 липня їх розмістили на масивних металевих опорах, щоб прибрати та встановити в іншому місці, проте учасники кампанії стверджують, що будівля і фрески невід’ємно належать одне одному.

На додаток до спроб зберегти архітектурну типову для 1960-х років роботу, противники руйнування наводять символічний аргумент: урядові будівлі повинні стояти саме тому, що Брейвік намагався їх знести.

Пікассо співпрацював із норвезьким скульптором Карлом Несжаром, який втілював проєкти іспанського художника у Нью-Йорку, Барселоні, Осло та інших містах.

Що відомо

  • Андерс Брейвік – організатор терактів у Норвегії у липні 2011 року, через які загинуло 77 осіб та 240 зазнали поранень.
  • 22 липня 2011 року він підірвав бомбу в урядовому кварталі поруч із канцелярією прем'єр-міністра, а також міністерством енергетики, промисловості та юстиції, через що загинули 8 людей, а понад 200 дістали поранень.
  • За дві години Брейвік, одягнений у поліцейську форму, прибув до табору молодіжної організації Норвезької робочої партії на невеликому Утея, де відкрив вогонь по присутніх. Через стрілянину загинули 68 людей.

Категорії