На Київщині побудуть перші в Україні "розумні" електромережі. У чому перевага

На Київщині побудуть перші в Україні "розумні" електромережі. У чому перевага

На Київщині побудуть перші в Україні "розумні" електромережі. У чому перевага
Енергетики ДТЕК. Фото: ДТЕК

На Київщині у межах повоєнного відновлення об’єктів енергетики планують побудувати перші в Україні "розумні" електромережі — Smart Grid.

Про це під час конференції з відновлення України "Ukraine Recovery Conference", що проходить у Лондоні, заявили представники компанії ДТЕК.

Ключовими перевагами "розумних" мереж є стійкість та гнучкість — система продовжить працювати у випадку пошкодження чи руйнування якогось одного сегменту. Крім того, система підлаштується до умов "зеленої" енергетики, якщо споживачі захочуть стати постачальниками електрики, виробленої на домашніх сонячних панелях.

Загалом план ДТЕК з реконструкції енергетичної інфраструктури Київщини розрахований на 10 років і передбачає:

  • прокладення 20 тис. кілометрів повітряних і підземних кабелів;
  • будівництво 250 підстанцій;
  • підключення 6 тис. трансформаторів;
  • встановлення майже мільйона "розумних" лічильників, які сприятимуть ощадному споживанню електроенергії.

Цей план ще має погодити Міністерство енергетики України. А протестувати концепцію "розумних" мереж планують в енерговвузлі Ірпінь-Буча-Бородянка, який зазнав найбільших руйнувань під час російської окупації навесні 2022 року. Інвестиції в проєкт становитимуть 145 млн євро.

"Ця інвестиція забезпечить Київський регіон інфраструктурою Smart Grid світового рівня, яка допоможе країні здійснити енергетичний перехід: інтегрувати відновлювану генерацію та підготувати Україну до того, щоб стати потужним центром чистої енергетики Європейського Союзу", — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

На початок