Наєв: З початку війни до лав ЗСУ за власним бажанням доєдналось понад 11 тисяч жінок

Наєв: З початку війни до лав ЗСУ за власним бажанням доєдналось понад 11 тисяч жінок

Жінки-військовослужбовиці ЗСУ
. Бійчині 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади урочистим маршем проходять центром міста в Ужгороді, 28 грудня 2021 р. Фото: УНІАН

Від початку повномасштабної війни Росії проти України до лав Збройних сил України за власним бажанням було призвано понад 11 тисяч жінок.

Про це у Telegram повідомив командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Сергій Наєв.

"З першого дня війни вони нарівні з чоловіками стояли в чергах до територіальних центрів комплектування, щоб долучитися до захисту України", — йдеться у дописі Сергія Наєва.

За його словами, загалом у Сухопутних військах проходить службу понад 16 тисяч військовослужбовиць-жінок, в Повітряних силах – понад 7 тисяч, у Військово-морських силах – близько 2 тисяч, у Десантно-штурмових військах – близько 1 тисячі, в Силах територіальної оборони – понад 3 тисячі. Решта служать в інших складових Сил оборони.

4 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що у Збройних силах України служить 42 тисячі жінок-військовослужбовиць, а разом з цивільними працівницями — 60 тисяч. З них 5 тисяч на передовій. 107 жінок загинуло і є поранені.

На початок