Європейські ігри

Європейські ігри

"Наче давно в одному екіпажі". Каноїстки Лузан і Терета — про дебютну перемогу на Європейських іграх-2023

"Наче давно в одному екіпажі". Каноїстки Лузан і Терета — про дебютну перемогу на Європейських іграх-2023

Ексклюзивно
"Наче давно в одному екіпажі". Каноїстки Лузан і Терета — про дебютну перемогу на Європейських іграх-2023
Людмила Лузан. Фото: Instagram / liudmilaluzan

Перше "золото" України на турнірі — у двійках на 500 м.

Каноїстки Людмила Лузан та Валерія Терета здобули першу медаль України на Європейських іграх-2023. Тандем виграв змагання на каное-двійках на дистанції у 500 метрів.

Лузан і Терета проводять перший спільний сезон у парі. Та в Польщі вперше виграли спільний старт — після "бронзи" етапу Кубка світу в Познані.

Людмила Лузан надалі готуватиметься до фіналу 200-метрівки в одиночках. Вирішальний старт цього турніру відбудеться на Іграх вже у п'ятницю, 23 червня.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт українські чемпіонки поділился враженнями від фіналу змагань у двійках та спільних виступів, а Лузан також розповіла про очікування від індивідуального виступу на 200 м.

Людмила Лузан

  • Про фінал у двійках:

"Почнемо з того, що погода трішки не наша. Розуміли, що треба підлаштовуватися під неї, бо ми гребемо справа, і нам добре, коли правий вітер. І, звичайно, трішки дискомфортні умови. Поговорили між собою, що потрібно втримати човен на старті, щоб він не пішов вліво, підбивати його і пройти 200 метрів фініш".

"У принципі, все вдалося. Звичайно, гонка не пройшла так, як ми того хотіли, бо постійно рулили човен. Але ми здобули перемогу і цим задоволені".

  • Про вплив природнього озера:

"Можливо, трішки й впливало — було більше хвиль, немає одного каналу, через це трішки хитало човен. Але ми звикли готуватися так само на хвилях і бути готовими до того, що його хитатиме".

  • Про виступ на 200 м:

"200 метрів — звичайно, важлива дистанція, вона олімпійська. Налаштовуюся, пройшла впевнено кваліфікаціюЗ найкращим часом у своєму запливі — 46.128 секунди.. Вважаю, що у мене був трішки слабкий заїзд, і налаштовуюся просто прийти і зробити свою роботу".

Валерія Терета

"У мене практично з перших днів склалося враження, наче ми давно в цьому екіпажі. Не знаю, з чим це пов'язано. Але дуже рада цьому й тому, що мені випала можливість пливти в парі з Людмилою Лузан. Я не підвела її, а ми зберегли лідерство у жіночому каное".

Що відомо

  • Людмила Лузан також змагатиметься у фіналі 500-метрівки в одиночках, який відбудеться в суботу, 24 червня.
  • 26-річна Лузан — олімпійська віцечемпіонка у двійках на 500 м з Анастасією Рибачок (Четверіковою), яка пропускає сезон через народження дитини.
  • Друге "золото" українська збірна на Європейських іграх також здобула у веслуванні. Байдарочники Олег Кухарик та Ігор Трунов перемогли у двійках на дистанції в 500 метрів.
На початок