Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

"Це велика втрата". Чемпіон світу з біатлону серед юніорів перейшов з Нової Зеландії до США: як це сталося

"Це велика втрата". Чемпіон світу з біатлону серед юніорів перейшов з Нової Зеландії до США: як це сталося

"Це велика втрата". Чемпіон світу з біатлону серед юніорів перейшов з Нової Зеландії до США: як це сталося
Кемпбелл Райт. Фото: Dmytro Yevenko / Biathlon.com.ua

Починаючи з 1 липня, Кемпбелл Райт може виступати за збірну Сполучених Штатів.

Чемпіон світу з біатлону серед юніорів Кемпбелл Райт змінив спортивне громадянство. У наступному сезоні біатлоніст представлятиме збірну США, про що повідомляє очільник федерації Нової Зеландії Тім Девід.

21-річний Кемпбелл Райт - один з лідерів світового біатлону серед юніорів. У попередньому сезоні новозеландський біатлоніст здобув першу в історії країни медаль юніорського чемпіонату світу. Йому ж належить й національний рекорд за фінішем на рівні Кубка світу з біатлону - 15-е місце на етапі в Антгольці у 2022 році.

Минулий сезон 2022/23 Райт завершив на 61-му місці на етапі Кубка світу в Голменколлені. А вже у наступному має стартувати на цьому рівні вже у складі іншої збірної.

Як Кемпбелл Райт змінив спортивне громадянство?

Крім громадянства Нової Зеландії, Райт має також американський паспорт. Батьки біатлоніста народилися у Сполучених Штатах.

Райт мав можливість виступати за США ще у 2021 році. Однак натомість вирішив залишитися у складі Нової Зеландії та виступити на Олімпіаді-2022, де взяв участь у двох гонках - індивідуальній (32-е місце) та персьюті (75-е).

У Сполучених Штатах вирішили зробити ще одну пропозицію Райту щодо виступів за їхню чоловічу команду. Цього разу біатлоніст погодився.

"Це була дуже хороша пропозиція, щоб від неї відмовитися. Він мав чудовий досвід [з Сполученими Штатами]. Американська команда ніколи не приховувала націленості на нього. Вони бачили в ньому величезний потенціал для їхнього майбутнього", - цитує слова очільника федерації Нової Зеландії з біатлону Тіма Девіда 1News.

"Це справжня втрата. Ми не мали уявлення, що він буде настільки хорошим [біатлоністом], як виявилося. Ми всі були його прихильниками з моменту його 13-річчя, коли він показав такий ентузіазм і постійно дивувалися його прогресу".

Перехід Кемпбелла Райта до складу США вступить у силу 1 липня. Згідно регламенту IBU, йому не потрібно буде відсиджувати карантин, оскільки біатлоністу ще немає 23 років.

Хто такий Кемпбелл Райт

  • 21-річний біатлоніст, що у наступному сезоні виступатиме за збірну США.
  • Кемпбелл Райт - автор першої в історії медалі збірної Нової Зеландії на юніорському чемпіонаті світу - "золото" у спринті.
  • Також Райт є першим біатлоністом в історії Нової Зеландії, що набрав очки на рівні Кубка світу.
  • Сезон 2022/23 Кембпелл Райт закінчив на 55-му місці у заліку Кубка світу з біатлону, набравши 55 очок.
На початок