Офіс Омбудсмана перевірив будинок для людей похилого віку на Запоріжжі

Офіс Омбудсмана перевірив будинок для людей похилого віку на Запоріжжі

Офіс Омбудсмана перевірив будинок для людей похилого віку на Запоріжжі

Відбулась перевірка приватного будинку для людей похилого віку "Тепло любих" у Запорізькій області щодо додержання прав підопічних та забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана. 

"Скарг на неналежне поводження, якість догляду та умови проживання від підопічних закладу не надходило. Їм забезпечено зв’язок із зовнішнім світом. В умовах ізоляції вони можуть користуватися телефонним та відеозв’язком для спілкування з рідними. На день візиту випадків захворювання на коронавірусну хворобу чи гостре респіраторне захворювання серед персоналу та підопічних не виявлено", - йдеться у повідомленні. 

Водночас монітори виявили низку недоліків, які впливають на належний догляд підопічних. Зокрема, було виявлено підопічну з пролежнями, що є результатом обмеження рухливості або неправильного догляду. Зі слів персоналу, особа прибула до будинку з медичної установи в травні із початковими проявами даного захворювання. 

Офіс Омбудсмана перевірив будинок для людей похилого віку на Запоріжжі

У закладі не передбачено медичної частини та жодного медичного працівника, зазначили у Офісі Омбудсмана. Проте працівниками будинку самостійно здійснюються внутрішньом’язові ін’єкції за лікарським призначенням. Також відсутня інструкція щодо алгоритму дій персоналу стосовно госпіталізації до лікарняного закладу особи, яка має підозру на запалення легень та/або коронавірусної інфекції. Зі слів директора, питання медичного супроводу підопічних вирішують родичі. У разі розвитку невідкладних станів - викликається швидка допомога. У персоналу закладу відсутні медичні книжки.

У правозахисній інституції уточнили, що в будинку не розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної інфекції. За словами адміністратора, у закладі запроваджено карантинні заходи, проте відповідних розпорядчих документів моніторинговій групі не було надано. На час дії карантину відвідування мешканців та вхід до закладу сторонніх осіб обмежено. Персонал закладу забезпечений засобами індивідуального захисту. Є запас дезінфекційних засобів, медичних рукавичок, бахіл, який постійно поповнюється, проте у підопічних масок не виявлено. 

Також у закладі не здійснюється щоденний температурний скринінг підопічних (вимірюється лише тиск) та персоналу із занесенням результатів до спеціальних журналів. Моніторинговій групі також не було запропоновано виміряти температуру. Безконтактний термометр у закладі відсутній, наявні в достатній кількості ртутні термометри. 

"За результатами моніторингового візиту лист з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків будуть скеровані до власника закладу", - наголосили в Офісі Омбудсмана.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди