"Вільні місця є": які школи Черкас чекають на першокласників

"Вільні місця є": які школи Черкас чекають на першокласників

"Вільні місця є": які школи Черкас чекають на першокласників
Суспільне Черкаси

Триста першокласників готові взяти на навчання міські школи Черкас. Частина шкіл укомплектувала класи до 31 травня, а решта готова приймати документи упродовж літа, розповіла Суспільному заступниця директора департаменту освіти міськради Надія Євчак.

Батько одного з учнів вчительки Алли Кольцової зробив спеціальний трон. Стілець на своєму місці чекає, поки до класу через 2 місяці прийдуть діти.

"Ще й війни такої масштабної у нас не було, але ми вже виховували патріотів із самого дитинства", — розповіла жінка.

Пані Алла демонструє навчальні матеріали, розкладені по своїх місцях.

"Це ми вивчали різні ери: палеозойська, мезозойська і це робилося у вигляді круп".

Першокласники
Суспільне Черкаси

Мама першокласниці Людмила Тарасюк принесла весь пакет документів.

"Не важко їх збирати, будемо вважати, що ми майже зараховані".

Мама майбутньої першокласниці із вчителькою Аллою Василівною вже знайома:

"Ми здали першу дитину у цю школу, знаємо цю школу, і територіально вона нам підійшла, нам сподобалося, як дитина навчається, який був підхід до неї, вона була у захваті, кожен день було щось цікаве, щось нове".

Першокласники
Суспільне Черкаси

"Припало, що наш класний керівник молодших класів, буде набирати клас. Друга дитина в мене потрапляє знову до цієї вчительки".

Всі 24 першокласники навчатимуться за освітньою програмою "Нової української школи", розповіла Алла Кольцова:

"Кабінет у нас готовий, матеріальна і технічна база є. Ми проводили курси при садочку, значна частина із групи садочка йшла, ми працювали з ними майже рік, дітки знайомі зі мною".

Ще 15 першокласників готові взяти на навчання до закладу, пояснив директор черкаської загальноосвітньої школи №4 Василь Сабадаш. У школі завершують ремонт укриття:

"З першого вересня плануємо набрати три класи до 30 осіб, у межах 75, до 80 людей. Сховище у нас є, яке ми орендуємо, але наше шкільне потребує ремонту. Робимо проєктно-кошторисну документацію, експертизу, щоб воно відповідало усім сучасним вимогам".

Першокласники
Суспільне Черкаси

Список усіх зарахованих на навчання до 1 класу був готовий 31 травня – саме до цього часу приймали документи від батьків, пояснив директор спеціалізованої школи №3 Валерій Завіновський:

"Такі заяви ми приймали за записом у електронній черзі. На 31 травня результат був досить серйозним. Набрали 4 перших класи. Можна подавати документи не лише у серпні, а й упродовж літа та навчального року, якщо він почнеться. Але є момент: на вільні місця".

Першокласники
Суспільне Черкаси

До 1 вересня у черкаські школи планують набрати 305 класів першокласників, коментує тему заступниця директора департаменту освіти міськради Надія Євчак:

"У нас ще 22 загальноосвітні заклади мають вільні місця – це від 2-3 місць і до 30 місць. До 1 вересня, думаю, ми усіх дітей укомплектуємо. Найбільше поки що вільних місць у 4, 13, 17 – але то велика дуже школа, 24, 30, 32, 33 ще є місця. Щороку така ситуація, найбільший потік іде до 1 червня, а потім уже протягом літа ми добираємо дітей і до 1 вересня укомплектуємо усі класи".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок