Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства
Фото: Владислав Мосійчук

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук у свої 20 років — чемпіон України зі змішаних єдиноборств ММА, чемпіон України з контактного карате, призер чемпіонату України з ушу (саньда) та чемпіонату України з панкратіону. Хлопець — родом із села П’ядики, що на Івано-Франківщині. Про свій шлях у спорті та особливість змішаних єдиноборств він розповів Суспільному.

Як довго ви займаєтеся змішаними єдиноборствами?

— У спорті я — з дитинства. Почав свій шлях з вільної боротьби та карате. І так потрішки перейшов до змішаних єдиноборств. Останні п'ять років я щоденно і займаюся ними.

Чи ще хтось у сім’ї займається цим видом спорту?

— Змотивував мене до спорту мій тато. У дитинстві він також займався, але були інші справи, тому він не продовжив. От зараз, можна сказати, я продовжую його шлях.

Які існують переваги та недоліки у змішаних єдиноборствах?

— Насамперед змішані єдиноборства навчать дисципліни, поваги та наполегливої роботи. Вони допоможуть у всіх сферах життя. Ти стаєш впевненим у собі, з’являється багато знайомств і фізична форма є на високому рівні. Після кількох тренувань людина поволі позбувається усіх шкідливих звичок, тому що вони заважають прогресу. Але це — контактний вид спорту, тут доведеться кожен день переборювати себе і це виховає моральну стійкість. Але є нюанси. Якщо займатися цим на високому рівні, то часто бувають травми. І то досить серйозні, тому треба розуміти, що йдеш на певний ризик.

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства
Фото: Владислав Мосійчук

Чи не заважають численні удари по тілу паралельно працювати або навчатися?

— Навчатися і працювати не заважають, просто в кожного — свої пріоритети. Адже, щоб виступати на високому рівні, потрібно весь час віддавати на тренування і не завжди стане сил вчитися. Але якщо тренуватися для себе, то ніякі удари по тілу не заважають навчанню та роботі. У мене є дуже багато друзів, які займаються ММА, і вони дуже розумні й виховані люди. Це — міф, що бійці всі трошки "відбиті та тупуваті". Але, звичайно, потрібно берегти свою голову.

— Які труднощі чекатимуть людину, яка в зал єдиноборств прийде вперше?

— Тренування зі змішаних єдиноборств є дуже складними, на мою думку. Це — один з найскладніших бойових видів спорту. Але якщо ви — новачок і приходите вперше в бійцівський клуб, то тренер не буде вас сильно навантажувати. Тренування поступово будуть вводити вас у бійцівський тонус. Спочатку — технічні нюанси й потрохи навантаження будуть зростати. Все у міру ваших можливостей.

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства
Владислав Мосійчук перший праворуч. Фото: Владислав Мосійчук

Чи важливо дотримуватися певної дієти, якщо прагнеш розвитку в єдиноборствах?

— Дотримуватися дієти — обов'язково. У нашому виді спорту є вагові категорії, в яку має потрапити спортсмен. У 95% перед змаганнями спортсмен "ганяє" вагу до своєї вагової категорії. Це може бути від 1 і до 15 кг. Тому без дієти це є неможливо. Після змагань спортсмен може трошки відпочити, але ненадовго. Що краще ти харчуєшся, то легше потім знову утримувати вагу. Як кажуть: ми є те, що ми їмо.

Чи можливо виїхати за кордон на змагання зараз, під час воєнного стану?

— Цілком можливо. Спортсмени, тренери та інші учасники національних збірних мають показати на кордоні рішення Міністерства молоді та спорту України про внесення їх до складу національної команди. Це дозволяє їм тимчасово перетнути кордон. Самі змагання тривають приблизно тиждень. Проте перебувати на кілька днів довше заборонено. Максимум додається ще один день попри термін змагань для того, щоб виїхати.

Які зміни в спорті ви побачили або й відчули після повномасштабного вторгнення РФ?

— Після вторгнення, я б сказав, перший місяць спорту взагалі не було в моєму житті. Потім потрошки почав повертатися до тренувань. Кількість людей на тренуваннях значно зменшилася. Багато хто виїхав з країни, декому було просто не до "бійки". Потім поволі почало все нормалізуватися, деякі переселенці з’явилися у залах. Перших пів року не було ніяких змагань. Десь із середини літа 2022 їх почали проводити. Конкуренція залишилася і доволі таки сильна.

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства
Фото: Владислав Мосійчук

Дуже хвилюєтеся перед виступами?

— Перед змаганнями у кожного бійця є "мандраж". Це — цілком нормально. Головне вміти його опанувати й не "перегоріти" перед боєм. Я, звісно ж, не є винятком і також хвилююся. Відчуття — доволі дивні, тому що ти не боїшся пропустити удар. Це дещо інше. Я більше боюся не показати все те, що стільки років напрацьовував.

— Чи було якесь особливе суперництво на змаганнях з представниками РФ?

— На міжнародних змаганнях спортсменам РФ заборонили виступати, але, на жаль, деякі з них все-таки знайшли вихід, як обійти систему, і виступають за інші країни. Особисто в мене не було суперника з країни-терориста, але бачив їх в інших вагових категоріях.

Прикарпатський спортсмен Владислав Мосійчук про шлях у спорті та змішані єдиноборства
Фото: Владислав Мосійчук

Скільки потрібно часу, зусиль, щоб стати кращим у цьому виді спорту?

— У нас немає такого, що ти повинен займатися, наприклад, п'ять років і тоді станеш чемпіоном. У нашому спорті ти маєш завжди наполегливо тренуватися і віддаватися на максимум. Тому що завжди є куди рости. Спортсмени, які займаються 20 років, теж не все знають, тому що спорт прогресує, з'являються нові техніки, прийоми, методики тренувань. У кожного бійця ріст йде по-різному. Хтось за рік може показати великий прогрес, комусь для такого ж результату може знадобитися п’ять років. Але спортивна дисципліна і тяжкий труд завжди дає свої плоди.

Наразі триває підготовка до наступних змагань?

— Так, готуюся. Змішані єдиноборства поєднують мікс інших видів спорту, таких як бокс, боротьба та інші. Тому я можу виступати не тільки по ММА, а й по інших єдиноборствах. Наразі готуюся до греплінгу, трішки не моя специфіка, але участь в окремих дисциплінах допомагає мені вдосконалюватися й у своїй.

Автор: Роман Гобілецький

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок