Надвечір 20 червня у Житомирі після зливи стічні води підтопили кілька будинків і потрапили в Тетерів – екологи взяли проби, аби визначити шкоду, завдану довкіллю.
Після зливи у мережах прорвало каналізаційний напірний колектор на вулиці Івана Гонти, в результаті чого стічні води підтопили будинки і потрапили в Тетерів.
Цей порив стався на прибудинковій території житомирянина Артема.
"Мені подзвонили, сказали що все ллється, валиться. Я приїхав сюди, величина фонтану був десь по паркан. Ось тут, де цей обрив, тут повністю все заливало і стояв сморід. Я одразу зателефонував на аварійну службу – на ці всі служби додзвонитися спочатку не можна було, потім ще сусіди почали телефонувати. Сказали, що потрібно одну "гілку" виключити, другу переключити і це тривало від двох з половиною до трьох годин", – каже Артем.

Житомирянка Олена розповідає: про те, що їхнє подвір'я підтопило, вона дізналася від свого чоловіка.
"Тут все текло і плавало. Я прийшла – тут все було затоплене. Десь через пів години почав зменшуватися цей потік і почала сходити трошки вода. Збитки ще не підраховували, але у нас були насаджені рослини: виноград був, якого вже немає. Були куплені дорожчі сорти. Під газонну траву готувалася ділянка, там вже було кілька шарів, щоб зробити. Чорнозем завезли, уже частини немає. Ось ви бачите від лаванди та туї що залишилося. Мотор на електроворотах навіть не знаю, чи він справний, чи ні – боїмося його зараз включати", – говорить Олена



Каналізаційні води полилися в Тетерів. Екологи відібрали проби води та ґрунту і відправили на дослідження, щоб встановити збитки, завдані довкіллю.
"По-перше, якщо говорити про порушення, то сталося забруднення водного об’єкту і тієї земельної ділянки, по якій йшов скид цих стічних вод. Спеціалісти інспекції вже сьогодні, 21 червня, виїжджали на місце події та відібрали проби води в Тетереві і проби з самого скиду. Також були відібрані проби ґрунту з метою встановлення ймовірного забруднення. За результатами лабораторних досліджень інспекція нарахує шкоду суб’єктам господарювання та притягне винних до відповідальності", – каже заступник начальника екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук.




Зі слів директора комунального підприємства "Житомирводоканал" Романа Ілика, після дощів пішло навантаження на головну каналізаційну станцію – через різке збільшення зливових вод зріс об'єм води, яку перекачувала ця станція, тому й трапився порив.
"Прийшло більше води, відповідно, вона почала качати більше стоків на очисні споруди і з’явилося пошкодження напірного каналізаційного колектора в районі вулиці Гонти. Ми провели роботи з переключенням запірної арматури, вивели цей колектор з експлуатації, зараз ми працюємо на іншому каналізаційному колекторі. Ведемо сьогодні підготовчі роботи, а 22 червня розпочнемо ліквідацію аварії", – сказав директор "Житомирводоканалу".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: