Європейські ігри

Європейські ігри

Михайло Кохан виграв змагання другого дивізіону з метання молота на командному Євро з легкої атлетики: що це означає

Михайло Кохан виграв змагання другого дивізіону з метання молота на командному Євро з легкої атлетики: що це означає

Михайло Кохан виграв змагання другого дивізіону з метання молота на командному Євро з легкої атлетики: що це означає
Михайло Кохан. Фото: Getty Images

Чемпіон Європи визначатиметься в суботу, 24 червня, після виступів метальників елітного дивізіону.

Українець Михайло Кохан виграв змагання другого дивізіону командного чемпіонату Європи з метання молота. Турнір проходить у польському Хожуві в рамках Європейських ігор-2023.

Турнір з метання молота стартував у Польщі в середу, 21 червня. У цей день між собою змагалися лише представники другого (до нього входить збірна України) та третього дивізіонів.

Першими свій турнір провели легкоатлети третього дивізіону. Для потрапляння до проміжного топ-3 Кохану було необхідно кинути далі за позначку в 57.89 метра (третій результат у третьому дивізіоні) й очікувати на результати змагань елітного дивізіону 24-го числа.

Як виступив Михайло Кохан

Вже з першої спроби Кохан кинув снаряд на 74.59 метра. Таким чином він покращив не лише результати всіх метальників у третьому дивізіоні (найкращий показник — 63.83 метра ірландця Шона Моклера), але й вийшов у лідери другого.

У другій спробі Михайло покращив власний результат. Він перший та єдиний перекинув молот за позначку в 75 метрів, закріпивши своє положення на чолі заліку.

Надалі Кохан метнув за 77 метрів на п'ятій спробі та закінчив турнір з результатом у 77.03. Жоден з конкурентів Михайла натомість не подолав бар'єр у 74 метра.

Для Кохана 77.03 метра — найкращий результат у 2023 році. Свій попередній рекорд сезону (76.87) він встановив у травні на національних командних змаганнях у Львові.

Командне Євро-2023. Другий дивізіон. Метання молота (чоловіки)

  1. Михайло Кохан (Україна) 77.03 метра
  2. Донат Варга (Угорщина) 73.75
  3. Адам Келлі (Естонія) 73.08

Відтак Кохан став найкращим серед другого й третього дивізіонів та вийшов у проміжні лідери континентальної першості.

Що відомо

  • Чи стане Михайло чемпіоном Європи 2023 року, визначатимуть змагання елітного дивізіону в суботу, 24 червня.
  • 22-річний Кохан у Польщі дебютував на рівні Європейських ігор. Українець провів лише другий міжнародний старт цього року (та перший — після відсторонення рішенням ФЛАУ від змагань).
  • Для Кохана це четверта перемога в сезоні-2023. В березні Михайло перемагав на Кубку Європи з метальних дисциплін у Португалії, а також вигравав національні змагання U23 у Кам'янці-Подільському.
На початок