Майже 17 млн: у Рівному оголосили тендер на капремонт корпусу дитячої музичної школи

Майже 17 млн: у Рівному оголосили тендер на капремонт корпусу дитячої музичної школи

Майже 17 млн: у Рівному оголосили тендер на капремонт корпусу дитячої музичної школи
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному оголосили тендер на капітальний ремонт другого корпусу дитячої музичної школи імені Миколи Лисенка на понад 16 млн грн. Відповідний тендер опублікували на порталі публічних закупівель ProZorro. Йдеться про будівлю у центрі міста на вулиці 16 Липня, 22.

Будівельні роботи

У тендерній документації передбачено майже півтори тисячі пунктів запланованих робіт з капітального ремонту. Якщо узагальнити, то понад сторічну будівлю розберуть фактично до цегли й замінять усе всередині: від системи опалення — до вентиляції. Ремонт стосується також підвалу.

Червень 2023 року, стан дитячої музичної школи у Рівному
21 червня, 2023 рік. Фото: Суспільне Рівне

Крім того, відновлять цегляне лицювання, за яким будівля має упізнаваний зовнішній вигляд.

Червень 2023 року, стан дитячої музичної школи у Рівному та проєкт, який вигляд вона матиме
21 червня 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Загалом місто виставило пропозицію у сумі майже 16,8 млн грн. Якщо тендер відбудеться й переможця визначать, ремонтні роботи він повинен завершити до 23 квітня 2024 року.

Передісторія з ремонтом

Згадка про корпус музшколи датується 1903 роком. У 2017 році Суспільне показувало, в якому стані знаходилося приміщення:

  • частина будівлі просіла;
  • тріщини на стінах;
  • всередині закладу обвалювалася штукатурка;
  • нерівна підлога.
Музшкола у Рівному в 2017 році
Стан приміщення у музшколі у 2017 році/ Фото: Суспільне Рівне

Другий корпус музшколи у 2017 році
Тріщини на стінах музшколи у 2017 році/ Фото: Суспільне Рівне

Аварійне приміщення музшколи
Приміщення музшколи у 2017 році/ Фото: Суспільне Рівне

Рівненська музична школа в аварійному стані
Стан другого корпусу музичної школи у 2017 році/ Фото: Суспільне Рівне

Аварійний стан музшколи у Рівному
Стеля у приміщенні музшколи/ Фото: Суспільне Рівне

Ремонт другого корпусу розпочався у жовтні 2020-го року. Його вартість була понад 11 мільйонів гривень. У квітні 2021-го роботи призупинили й чекали сесійного розподілу капітальних видатків.

У квітні 2021 року учнів дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка тимчасово переселили з другого корпусу у будівлю на вулиці Відінській.

Тендер на будівництво музшколи у Рівному
будівля знаходиться поблизу "відінського кільця"/google-maps

Батьки учнів почали протестувати проти тимчасового переселення корпусу музшколи. Вони були проти, щоб дітей на час ремонту другого корпусу переводили у приміщення колишнього гуртожитку, бо він, на їхню думку, розташований у незручному місці й там немає умов для повноцінного навчання.

Протест батьків учнів музшколи у Рівному
Пікет біля приміщення музшколи/ Суспільне Рівне

Профільна заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова пояснювала, що приміщення на Відінській — єдине, яке вдалося знайти на період ремонтних робіт старого корпусу.

Після скарг батьків на умови у гуртожитку на Відінській, у грудні 2021 року спецкомісія Верховної ради з питань розслідування випадків та причин порушення прав дітей визнала умови навчання учнів такими, що мають порушення. Зокрема, у висновку зазначили й про низьку температуру у приміщенні гуртожитку.

У серпні 2021 року під стінами міської ради Рівного перед сесією Рівнеради пікетували батьки учнів та колектив дитячої музичної школи №1. Міський голова Олександр Третяк та профільна заступниця запевнили, що приміщення корпусу у надто поганому стані для реконструкції й на його місці варто збудувати новий корпус.

Очільник міста додав, що якщо будуватимуть новий корпус замість аварійного, то робитимуть його в ансамблі із головним корпусом, аби зберегти вигляд історичної будівлі.

Тендер
Суспільне Рівне

30 вересня 2021 року депутати міськради внесли зміни в документацію щодо дитячої музшколи №1. Тоді формулювання "реконструкція" замінили на "капітальний ремонт".

У січні 2022 року міська влада закликала виконавців капітального ремонту дитячої музичної школи якомога швидше накрити дах, аби будівля не руйнувалася. Батьки учнів музшколи звернулися до прокуратури, бо за їх словами, доки підрядник чекає на будматеріали, у розкрите приміщення потрапляють опади.

ремонт музичної школи у Рівному, перекриття даху
Вигляд корпусу музшколи зсередини/Фото: Facebook Віктора Шакирзяна

Через пів року у серпні 2022 року корпус дитячої музшколи накрили дахом. Після цього будівельні роботи припинили, адже місто через воєнний стан не змогло виділяти гроші на капітальні ремонти.

У Рівному оголосили тендер на капремонт другого корпусу дитячої музичної школи №1
Суспільне Рівне

У Рівному оголосили тендер на капремонт другого корпусу дитячої музичної школи №1
Суспільне Рівне

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок