У травні 2022 року батько трьох дітей Андрій переїхав з Бахмутського району до Андрушівської громади. Кореспондентам Суспільного Житомир він розповів, чим займається в Андрушівці та як допомагає ЗСУ.
Зі слів переселенця Андрія, він виїжджав з рідного села під кулями російських військ.
"Рівно рік тому я приїхав сюди, бо наше рідне село Яковлівка в Бахмутівському районі почали бомбити російські війська. Воно розташоване 18 кілометрів від Бахмута. Коли ситуація стала дуже небезпечною, ми були змушені евакуюватися. Тут я мав родичів, тому це було моє цілеспрямоване місце для переїзду", – говорить Андрій.
Зараз Андрій працює в Андрушівському будинку культури, де виготовляє окопні свічки.
"Беру папір, ріжу його та вставляю в баночку. Потім розплавлюю віск або парафін і заливаю його в баночку. Одна така свічка може горіти від трьох до чотирьох годин, залежно від її розміру", – пояснює процес виготовлення свічок переселенець Андрій.


Окрім того, директорка Андрушівської бібліотеки Юлія Ломберг розповіла, що вони виготовляють свічки, сітки та килимки.
"У бібліотеці наші дівчата не тільки книжки видають, а ще й роблять окопні свічки. Вони вирізають полоски, закручують їх і вставляють фітіль. Крім цього, ми також плетемо піддупники, так звані, косічки і зшиваємо їх разом, створюючи килимки, які ми потім відправляємо хлопцям. Також у нас великий цех, де дівчата плетуть сітки для відправки хлопцям. Ця робота в нас постійна, ми займаємося нею постійно", – говорить Юлія Ломберг.


"У нас не було спеціального матеріалу. Ми використовували все, що люди зносили – домашні речі, тканини, що мали вдома. Все це розрізалося в міському будинку культури та використовувалося для плетіння сіток. Це все робили наші люди", – каже бібліотекарка Марина.

Керівниця відділу культури Андрушівської міської ради Наталія Рудницька розповіла, що після вибуху Каховської ГЕС, працівники Будинку культури та бібліотеки збирали допомогу для постраждалих. Вони організували акцію у соціальних мережах, де збирали речі та продукти харчування.
"У нас не закривалися двері, відразу ж після того, як сталася біда у Херсонській області, почали розміщувати пости про збір допомоги. Найбільші точки збору були – міський будинок культури і Андрушівська міська рада, де збирали допомогу. Ми продовжуємо працювати далі заради перемоги, слава нашій Україні та нашим героям", – говорить Наталія Рудницька.


Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube