На честь міста-героя Бучі назвуть один із безпілотників — Федорук

На честь міста-героя Бучі назвуть один із безпілотників — Федорук

На честь міста-героя Бучі назвуть один із безпілотників — Федорук
На честь Бучі назвуть безпілотник Фото: Анатолій Федорук/Telegram

Крила помсти — на честь міста-героя Бучі назвуть один із ударних керованих бомбардувальників "Hunter Killer". Про це повідомив у Telegram мер Бучі Анатолій Федорук.

Зазначається, що "Hunter Killer" або "XaKi-20" — це 1000 автономних безпілотних бомбардувальників та камікадзе українського виробництва. Вони стануть новою високоточною далекобійною зброєю і першою у світі безпілотною ударною ескадрилью.

"Сьогодні разом із представниками силових та спеціальних структур України відвідав пресконференцію, присвячену реалізації цього проєкту. Вона офіційно дає старт збору коштів на БПЛА, до якого можуть долучитися всі охочі",— каже Федорук.

За його словами, кожен безпілотник носитиме назви українських міст-героїв, що найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Крім Бучі, це також буде Харків, Херсон, Маріуполь, Ірпінь і Бахмут.

Амбасадорами проєкту стали Олександр Пономарьов та Михайло Хома, які разом з українцями збиратимуть гроші,— підсумував Федорук.

Що відомо про окупацію Бучі на Київщині

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

На початок