"Хочемо звернутися до ФІФА". Нова Зеландія не вийшла на другий тайм проти Катару через расизм: що сталося

"Хочемо звернутися до ФІФА". Нова Зеландія не вийшла на другий тайм проти Катару через расизм: що сталося

"Хочемо звернутися до ФІФА". Нова Зеландія не вийшла на другий тайм проти Катару через расизм: що сталося
Катар - Нова Зеландія. Фото: федерація футболу Нової Зеландії

Поєдинок було завершено достроково через небажання однієї з команд його продовжувати.

Збірна Нової Зеландії відмовилася виходити на другий тайм товариського матчу проти команди Катару. Причину цього новозеландці пояснили расистською реплікою з боку катарців на адресу гравця своєї команди.

Нова Зеландія проводила товариський матч проти Катару у понеділок, 19 червня. Перший тайм гри закінчився мінімальною перемогою новозеландців - 1:0, після чого мали відправитися на перерву.

Проте на другий тайм футболісти Нової Зеландії не повернулися. У збірній повідомили, що один з представників Катару використав расистський вислів відносно захисника Майкла Бокселла - футболіста самоанського походження перед самою перервою.

Гравці Нової Зеландії намагалися звернути увагу бригади арбітрів на інцидент, однак не отримали реакції. Після цього футболісти вирішили залишитися у роздягальні та не виходити на другий тайм.

Федерація футболу Нової Зеландії вирішила також звернутися до ФІФА з метою реакції на інцидент, що стався під час товариського матчу. І хоче, щоб міжнародна федерація футболу приділила увагу захисту гравців від расизму.

"Очевидно, ми хочемо зв'язатися з ФІФА щодо цього. Відомо, що вони сформували спеціальну групу, яка займається питаннями расизму, але потрібно робити більше для захисту футболістів від атак на полі. Має бути якийсь розвиток, ми не думаємо, що це проходить досить швидко, тож хочемо зробити свій внесок", - цитує слова очільника федерації Нової Зеландії Ендрю Пранелла Reuters.

Як у Катарі відреагували на звинувачення Нової Зеландії?

Головний тренер Катару Карлуш Кейруш відзначив, що команда стала на захист звинуваченого Новою Зеландією футболіста. І вважає, що на полі просто відбувся обмін репліками між гравцями.

"Два гравці просто обмінялися репліками. Ми не знаємо, хто був перший, це лише між ними. Новозеландські футболісти вирішили підтримати свого футболіста, ми також вирішили підтримати свого", - сказав тренер.

Це не перший випадок расизму у матчах збірних. У червні матч Ліги націй КОНКАКАФ між США та Мексикою також було достроково завершено: американські футболісти звинуватили у расизмі мексиканських фанів.

На початок