Рятувати людину, яка тоне, навчалися відпочивальники на пляжі "Живчик" у Черкасах. Рятувальники показали різні способи порятунку.
Начальник відділу пожежної безпеки головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Андрій Ткач розповів Суспільному, що навчання влаштували, аби містяни були готові надати правильно допомогу в разі потреби.
Відпочивальниця Ольга Тертичко навчалася надавати першу допомогу людині, яка тоне. Попри складність і те, що в подібні ситуації не потрапляла, варто завжди бути готовою до таких ситуацій:
"Складно зорієнтуватися, що по-перше. Складно. І я розуміла. Що людина ця жива, дякувати богові, сподіваюсь, що якщо потребуватиме хтось моєї допомоги, то я не розгублюсь, візьму себе в руки і допоможу".

Відпочивальник Андрій випробував свої сили у витягуванні людини за допомогою рятувального кола. У разі потреби знатиме, як діяти:
"Це було складніше ніж я думав".

Що необхідно робити, щоб не зашкодити собі чи тому, кого рятуєш, демонстрували водолази. Наступні дії, вже опісля переміщення людини на землю, пояснював фельдшер відділення підводного розмінування В’ячеслав Левченко.
"У нас люди дуже гарно йдуть на контакт, самі звертаються, щоб їм розповіли, як допомогти. Ну і ми звичайно для цього сюди приїжджаємо, щоб навчити, показати".

З початку року на черкаських водоймах зафіксували 29 надзвичайних випадків. З них – 18 смертей. Таку статистику Суспільному повідомив начальник відділу пожежної безпеки головного управління ДСНС в області – Андрій Ткач. Найбільшу, з його слів, небезпеку несуть непризначені для купання місця:
"Люди відпочивають наразі на невизначених місцях масового відпочинку, нехтують попереджувальними знаками, нехтують елементарними правилами поводження на водних об’єктах"
Такі навчання проводяться до початку та впродовж купального сезону.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України