У Хмельницькому відзначили Всесвітній день біженців

У Хмельницькому відзначили Всесвітній день біженців

У Хмельницькому відзначили Всесвітній день біженців
На фото локація "Стація: зібрати у валізу все життя". Фото: Суспільне Хмельницький

8 локацій, названих станціями, до Всесвітнього дня біженців облаштували у Хмельницькому біля кінотеатру імені Тараса Шевченка. Там зібрали теми, актуальні для людей, що вимушено покинули рідну домівку через війну.

Про це Суспільному розповіла регіональна координаторка благодійного фонду "Рокада" у Хмельницькій області Тетяна Сич.

За її словами, захід організований благодійним фондом "Рокада" задля підтримки вимушених переселенців.

"У цей день ми згадуємо всіх осіб, які мають категорію біженців, шукачів притулку, або вимушених переселенців. Ми обговорюємо питання цих людей, це і захист їхніх прав, розміщення, інтеграція", — сказала Тетяна Сич.

На фото мольберти з історіями біженців та переселенців.
На фото мольберти з історіями біженців та переселенців. Фото: Суспільне Хмельницький

Організатори підготували вісім локацій, які символізують виклики, з якими доводиться зіштовхуватись людям, які покинули рідну домівку через війну.

Одна із локацій — "Станція: зібрати у валізу все життя". На 15 мольбертах зобразили історії вимушених переселенців та біженців. На землі встановили валізи. Що у них — розповідає менеджерка фонду Анастасія Грига: "У валізах, що поряд біля мольбертів, покладені ті три речі, які вони перші взяли із собою. Також кожен, хто проходить повз цю виставку, може залишити у цій символічній скрині цінностей ті три речі, які б він взяв із собою".

Тетяна з Мелітополя. Жінка провела майстер-клас з розпису футболки.
Тетяна з Мелітополя. Жінка провела майстер-клас з розпису футболки. Фото: Суспільне Хмельницький

Вимушена переселенка із Мелітополя Тетяна Дудка провела майстер-клас із розпису футболки. Так, розповідає, під час заходу поділилась досвідом відкриття власного бізнесу з іншими людьми, які переїхали до Хмельницького через війну.

"Я переїхала до Хмельницького і почала займатися розписом піджаків, футболок, сумочок. Можливо мене тут побачать інші переселенці й зрозуміють, що як би погано тобі не було, можна щось робити та бути корисним", — сказала Тетяна Дудка.

На заході для дітей організували майстер-класи.
На заході для дітей організували майстер-класи. Фото: Суспільне Хмельницький

Локації-станції оформили у вигляді квесту для відвідувачів, каже Тетяна Сич. Серед них — місце для отримання правопросвітницької допомоги та ігрова зона з майстер-класами.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок