У Рівному відбулася акція до Всесвітнього дня біженців

У Рівному відбулася акція до Всесвітнього дня біженців

У Рівному відбулася акція до Всесвітнього дня біженців
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному 20 червня відкрили виставку-інсталяцію, яка розповідає історії переселенців та біженців. Присвятили її Всесвітньому дню біженців. У символічні валізи зібрали речі, важливі тим, хто вимушено покинув домівку через війну, розповіла Суспільному координаторка з питань захисту рівненського осередку благодійного фонду "Рокада" Алла Красовська.

Виставка-інсталяція "Надія вдалині від дому" — це 15 історій та символічних валіз про людей, які змушені були втікати від війни й взяли з собою найдорожчі речі, розповіла координаторка благодійного фонду.

"Для когось це книжка, чи іграшка. Для когось — це Біблія, або останні речі, які вціліли після обстрілів. Кожен з них зміг почати своє життя спочатку і тут, в Рівному, чи в інших містах, де вони зараз проживають — займатися улюбленою справою, знайти роботу, друзів, хоч і кожен з них ділиться з нами, що кожен з них в глибині душі мріє повернутися додому", — каже Алла Красовська.

У Рівному відбулася акція до всесвітнього дня біженців
Фото: Суспільне Рівне

Також акцією хотіли привернути увагу до проблем біженців, котрі приїжджають до України з-за кордону.

"Сьогодні, у зв'язку з воєнним станом, в Україні поставлені на паузу нормативно-правові акти, які дають можливість отримати статус біженця, або особи, які потребують правого захисту в Україні. Разом з тим, ці люди в нас в державі є і через неможливість отримати цей статус, вони не мають доступу до медичної допомоги, не можуть офіційно працевлаштуватися", — повідомила працівниця фонду.

Серед об'єктів інсталяції — валіза Назара Кононенка, який приїхав у Рівне із Запорізької області.

"11 серпня ми переїхали, два місяці прожили у Запоріжжі. Потім там стало небезпечно і ми переїхали у Рівне, в жовтні. Було достатньо важко, бо як тільки я переїхав, в мене не було друзів, не було залу, де тренуватися, а вже коли знайшов зал — знайшов друзів. Трохи часу для цього треба було, а вже потім було трохи легше", — розповів Назар Кононенко.

У Рівному провели акцію до всесвітнього дня біженців
Фото: Суспільне Рівне

У свою валізу Назар поклав спортивну амуніцію, яку привіз з рідного міста.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок