НАТО не зможе підняти батискаф з туристами, які вирушили оглянути "Титанік", якщо він лежить на дні океану

НАТО не зможе підняти батискаф з туристами, які вирушили оглянути "Титанік", якщо він лежить на дні океану

ЗМІ
Затонулий "Титанік" на дні Атлантичного океану
Затонулий "Титанік" на дні Атлантичного океану. Фото: АР

Система порятунку екіпажів підводних човнів НАТО (NSRS) не допоможе в операції порятунку туристів, які знаходяться у підводному апараті компанії OceanGate Expeditions, якщо він лежить на дні. Підводний транспортний засіб з туристами на борту, які вирушили оглянути уламки "Титаніка" зник напередодні.

Про це у коментарі Sky News повідомили у Міноборони Великої Британії.

За словами британських військових, навіть якщо вдасться знайти на дні підводний транспортний засіб, батискаф NSRS застосувати для його підйому не вийде, оскільки "глибини там значно перевищують ті, на яких ця система може працювати безпечно".

Батискаф NSRS, призначений для порятунку екіпажів човнів, що зазнають лиха, може працювати на глибині до 610 метрів, а дистанційно керований апарат з нього може занурюватися на глибину до 1000 метрів.

Проте затонулий корабель "Титанік" знаходиться на глибині 3 800 метрів на дні Атлантичного океану.

Компанія OceanGate Expeditions рекламує свій підводний транспортний засіб, як батискаф, здатний занурюватися без колапсу на глибину до 4000 метрів і "забезпечує доступ майже до 50% світового океану".

Фахівці-підводники Міноборони Великої Британії "продовжують стежити" за ситуацією зі зниклим батискафом і "готові запропонувати свій досвід та рекомендації в міру потреби".

За словами одного з колишніх пасажирів туристичного батискафа Девіда Пога, підводний апарат компанії OceanGate закритий ззовні на засуви, і ті, хто перебуває на борту, не зможуть вибратися, якщо їх не звільнить стороння команда.

"Немає ніякого способу врятуватися навіть якщо ви підніметеся на поверхню самостійно", — сказав він.

Як пише NYT, контрадмірал Джон Могер із Берегової охорони США сказав, що рятувальники "використовують кожен момент" з тих 90 годин наявності кисню для дихання, що залишаються у туристів на борту батискафа.

Зону пошуків патрулюють два літаки C-130. Ще один літак, як очікується, приєднається до пошуків пізніше 20 червня зі складу Нацгвардії Нью-Йорка. Канада також направила С-130 та P-8 для пошуку підводних човнів.

Джон Могер уточнив, що на поверхні вони мають комерційного оператора, і зараз вводять у дію "додаткові наземні активи", які дадуть деяку можливість "поверхневого" пошуку.

Рятувальники також розкидали у зоні пошуків гідроакустичні буї на поверхні, щоб спробувати визначити місцеперебування підводного апарату.

19 червня в Атлантичному океані безвісти зник підводний транспортний засіб, який використовувався для перевезення туристів для огляду уламків затонулого "Титаніка".

Міжнародні пошукові роботи під керівництвом Берегової охорони США та за участю літаків Пентагону ведуться за 600 км від найближчої землі (східна сторона канадського острова Ньюфаундленд).

На початок