По 20 літрів в одні руки. Яка ситуація в містах Дніпропетровщини, що лишилися без централізованого водопостачання

По 20 літрів в одні руки. Яка ситуація в містах Дніпропетровщини, що лишилися без централізованого водопостачання

По 20 літрів в одні руки. Яка ситуація в містах Дніпропетровщини, що лишилися без централізованого водопостачання
Суспільне Дніпро

Майже два тижні міста та громади Нікопольщини, що на Дніпропетровщині, через руйнування Каховської ГЕС живуть без централізованого водопостачання.

Суспільне розповідає, яка ситуація наразі.

У Нікополі ввели обмеження

У Нікополі ввели обмеження щодо видачі питної води — не більше ніж 20 літрів в одні руки, йдеться у повідомленні Нікопольської міськради на сторінці у Facebook.

Додано новий пункт видачі питної води — "Нікопольський міжшкільний центр трудового навчання та технічної творчості" (вул. Котельникова). Наразі у місті діє 26 пунктів видачі питної води. Вони працюють щодня з 6:00 до 21:00.

Вода питна, але перед вживанням її потрібно кип’ятити.

Марганець: 18 тонн води від благодійників та початок робіт з проведення водопостачання

20 червня до Марганця прибуло 18 тонн питної води у водовозі, який передали представники благодійного фонду, повідомили у Марганецькій міськраді.

Окрім того, розпочато роботи з проведення водопостачання.

"Підрядники працюють і роботи з риття спецтехнікою траншей продовжуються. Наразі працюємо у двох напрямках: Запорізькому і на Миколаївському водосховищі", — написав міський голова Геннадій Боровик.

Томаківка

У Томаківці продовжують підвозити питну воду у водовозах, на вихідних її розвозили по селах громади, розповів Суспільному селищний голова Іван Калашник.

"Ситуація стабільна, гірше не стало. У селищі працює пункт видачі бутильованої питної води. Її привозять благодійні фонди та організації. Ми її також передаємо на старостати. Також розпочалися підготовчі роботи з будівництва водопроводу", — сказав він.

Покров

У Покрові воду підвозять з 6:00 до 21:00, встановлені ще три 80-тонні цистерни, повідомляють у Покровській міськраді.

"Продовжуємо працювати над проблемою забезпечення громади водою. Питання складне, але є шляхи його розв’язання і ми рухаємося саме у цьому напрямку" — зазначив міський голова Олександр Шаповал.

З адресами пунктів видачі питної бутильованої води, а також місцями розташування ємностей можна ознайомитися тут.

З очільниками міст області, які нині без водопостачання провели нараду, написав у своєму Telegram-каналі керівник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак. Їм передали 5 мотопомп.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

На Нікопольщині водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській та Мирівській громадах. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання з перебоями. У системі знижено тиск, тому місцями може не бути води. Також у Нікопольському районі працюють над тим, щоб один з обласних водоканалів наповнював там резервуари.

В Апостолівській громаді Криворізького району вода подається погодинно, в Грушівській – плануються відключення, але організовано підвезення води. Софіївська громада – воду подають погодинно, заповнюють резервуари.

З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок