Двоє спортсменів з Кіровоградщини потрапили до складу збірної України на Європейські ігри-2023

Двоє спортсменів з Кіровоградщини потрапили до складу збірної України на Європейські ігри-2023

Двоє спортсменів з Кіровоградщини потрапили до складу збірної України на Європейські ігри-2023
Ілля Попов (ліворуч) та Олег Дорощук (праворуч). Фото: Facebook Федерації легкої атлетики Кіровоградської області

20 червня у польському Кракові розпочнуться Європейські ігри, на яких у складі збірної України виступатимуть двоє легкоатлетів з Кіровоградської області. Хто ці спортсмени і в яких видах спорту змагаються – читайте в нашому матеріалі.

Європейські ігри – мультиспортивні континентальні змагання, що проводитимуться втретє в історії. Цьогоріч Європейські ігри проходитимуть у Польщі, а Україна візьме участь у 27 з 30 видів спорту.

Хто представлятиме регіон на турнірі

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції Європейських ігор на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих каналах Суспільного.

На турнірі збірна України буде представлена у складі 292 спортсменів, 29 з яких є запасними. Серед представників складу – двоє атлетів з Кіровоградської області області. Це Олег Дорощук та Ілля Попов, які змагатимуться у стрибках у висоту та естафетному бігу 4х100 метрів, відповідно. При цьому Ілля Попов – один із запасних спортсменів у складі збірної. У разі необхідності він замінить у складі естафетної команди когось з основних атлетів: Еріка Кострицю з Волині, Олександра Соколова з Дніпропетровщини, Кирила Приходька з Донеччини чи Владислава Ємця з Київщини.

Учасницями змагань будуть уродженка міста Гайворон Яна Качур та уродженка селища Олександрівка Кіровоградської області Тетяна Мельник. Обидві легкоатлетки нині представляють Київ.

Хто такі Олег Дорощук та Ілля Попов

  • 21-річний стибун у висоту Олег Дорощук – майстер спорту України, бронзовий призер Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року, срібний призер чемпіонату Європи серед юнаків 2018 року та чемпіонату Європи серед юніорів 2019 року. У травні 2023 року став переможцем командного чемпіонату України серед дорослих та молоді, у червні – чемпіоном України серед молоді. Є одним з трьох спортсменів з Кіровоградської області, які можуть відібратись на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі.
  • 20-річний бігун Ілля Попов норматив майстра спорту виконав у травні 2023 року на стометрівці. Є триразовим срібним та бронзовим призером чемпіонатів України на різних дистанціях, бронзовим призером Кубку України 2023 року на дистанції 60 метрів.

Європейські ігри-2023: що відомо

  • Європейські ігри відбуватимуться втретє в історії: після турнірів 2015 року в Баку та 2019-го — в Мінську.
  • Турніри в Кракові слугуватимуть континентальною кваліфікацією на змагання літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Триватимуть по 2 липня.
  • На Європейських іграх не змагатимуться спортсмени з Росії та Білорусі – відповідне рішення ухвалили організатори турніру попри оновлені рекомендації від Міжнародного олімпійського комітету.

На початок