Будівництво водоводів та "відрізання" автомийок. Як у Кривому Розі вирішують питання з водопостачанням

Будівництво водоводів та "відрізання" автомийок. Як у Кривому Розі вирішують питання з водопостачанням

Будівництво водоводів та "відрізання" автомийок. Як у Кривому Розі вирішують питання з водопостачанням
Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Після руйнування Каховської ГЕС та обміління Каховського водосховища без води залишилося дві третини Криворізької агломерації. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив керівник Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

За його словами, наразі у місті триває сувора економія води та реалізуються технічні рішення щодо подальшого водозабезпечення.

"Основний проєкт – це будівництво водоводів нижче за місто Кривий Ріг від річки Інгулець до "Південного". Інгулець ми будемо поповнювати з Карачунів. Перекидання води необхідно зробити на 30 кілометрів у кілька ниток труби діаметром 1020 мм плюс будівництво насосних, трансформаторних, іншої інфраструктури, закупівлі обладнання", — написав Олександр Вілкул.

Він зазначив: наразі вже працює понад 20 одиниць важкої техніки. Але терміни реалізації проєкту залежатимуть від постачання труб, насосів та іншого обладнання з-за кордону.

Найбільш критичний період для жителів Кривого Рогу, за словами посадовця, це вересень-жовтень 2023 року. Дві третини міста може залишитися без води. У такому випадку режим роботи буде: один день одна половина міста з водою (Південь), другий день інша половина міста з водою (Північ). Також розвозитимуть воду цистернами та іншими ємностями.

Створення бюветів та буріння свердловин, додає Олександр Вілкул, неможливе через високомінералізовані шахтні води.

Він закликав і жителів, і бізнесменів до суворої економії води. Тим, хто не дотримується режиму економії, воду просто "відрізають". Так працівники міського водоканалу вже відрізали від води 4 автомийки у Покровському та Саксаганському районах – на вулицях Е. Фукса, Толбухіна, Вільної Ічкерії та Дарвіна.

За словами керівника Ради оборони міста, аби компенсувати відсутність води , яка надходила з Каховського водосховища, необхідно 11 мільйонів кубометрів на місяць.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок