"Звідки куди" та "20 днів у Маріуполі" отримали нагороди на фестивалі документального кіно у Великій Британії

"Звідки куди" та "20 днів у Маріуполі" отримали нагороди на фестивалі документального кіно у Великій Британії

"Звідки куди" та "20 днів у Маріуполі" отримали нагороди на фестивалі документального кіно у Великій Британії
Кадри з трейлерів до стрічок "Звідки куди" та "20 днів у Маріуполі". Колаж Суспільне Культура, скріншот з трейлерів до стрічок

Два українські фільми отримали нагороди на фестивалі документального кіно Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії. Це стрічки Мачека Хамела "Звідки куди" та Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі".

У 2023 році Sheffield DocFest відзначав своє 30-ліття. Це найбільший фестиваль документального кіно у Великій Британії. За час свого існування з 1994 року він став третім за величиною у світі, а у BBC назвали його "однією з провідних вітрин документального кіно".

"Звідки куди"

Стрічка польського режисера Мачека Хамела про евакуацію українців отримала головну нагороду Міжнародного конкурсу. Про це написала у Facebook продюсерка Анна Паленчук.

кінофестиваль у Британії український фільм
Фільм "Звідки куди" переміг у Міжнародному конкурсі. Скріншот зі сторінки у Facebook

"Створений з інтимністю й делікатною повагою, ми як журі були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить усіх нас попутниками в універсальній одіссеї виживання", — відзначили журі конкурсу.

Це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських біженців — дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після повномасштабного вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику.

Фільм вироблено у копродукції Польщі, Франції та України. До виробництва фільму долучилася українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.

"20 днів у Маріуполі"

Фільм режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримав спеціальну Нагороду Тіма Гетерінгтона.

У стрічці йдеться про початок повномасштабної війни в Маріуполі. Знімальна група Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко — приїхала в Маріуполь за декілька годин до вторгнення 24 лютого 2022 року. Вони 20 днів працювали у місті, заблокованому російськими силами, знімаючи злочини російських військових, гуманітарну катастрофу, бомбардування пологового будинку та масові поховання загиблих мирних жителів.

"Переможець премії Тіма Гетерінгтона 2023 року — це фільм, який є твором дивовижної мужності та моральної ясності, надає зворушливий контекст знайомим зображенням", — сказали члени журі.

Ця спеціальна нагорода призначається фільму та режисеру, які найкраще відображають спадщину фотожурналіста та режисера Тіма Гетерінгтона, і вручається спільно з компанією Dogwoof.

Тім Гетерінгтон — британсько-американський фотожурналіст, який загинув під час висвітлення бойових дій у Лівії у квітні 2011 року.

Стрічка Чернова також стала переможцем національного повнометражного конкурсу DOCU/Україна 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок