Помер громадський діяч з Тернопільщини Мирон Сагайдак

Помер громадський діяч з Тернопільщини Мирон Сагайдак

Помер громадський діяч з Тернопільщини Мирон Сагайдак
Фото: Суспільне Тернопіль

Помер громадський діяч, краєзнавець, засновник музею Ярослава і Слави Стецьків – Мирон Сагайдак. Інформацію Суспільному підтвердили в Білецькій громаді.

"Він був багаторічним керівником Великоглибочецького осередку "Просвіти" і завідувачем музею Ярослава Стецька. Він цей музей облаштовував. Дружили разом, був переконаним і справжнім патріотом, з націоналістичними поглядами. Був висококласним фотографом, монтував відео для "Просвіти", – розповів голова Тернопільського обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" Петро Шимків.

Про час прощання і похорону повідомлять додатково.

"Знав пана Мирона з початку 90-х років, коли був народний рух України. Він був активним чоловіком, він має хроніки заходів з часів 1990-х років, це перші віче, це вже наша історія. Багато речей оцифровано. Основна заслуга – це музей Стецьків. Він багато долучився до його створення", – розповів громадсько-політичний діяч Євген Філь.

Мирон Сагайдак – автор повного видання біографії Ярослава Стецька, засновник історико-меморіального музею Ярослава Стецька у селі Великий Глибочок. Чоловік до Глибочка приїхав у 1966, багато років пропрацював у сфері аматорського кіно, на телебаченні. Зняв і документальний фільм про Ярослава Стецька. Він 22 роки збирав експонати до музею, записував на камеру спогади про Ярослава Стецька. Музей родини Стецьків відкрили у 2002 році. Мирон Сагайдак отримав відзнаки від обласних відділень товариства "Просвіта" та Братства вояків ОУН-УПА "Лисоня".

На початок