"Вперше за 25 років". У громаді на Буковині ремонтують дорогу, через яку не їздять маршрутки

"Вперше за 25 років". У громаді на Буковині ремонтують дорогу, через яку не їздять маршрутки

"Вперше за 25 років". У громаді на Буковині ремонтують дорогу, через яку не їздять маршрутки
На частині дороги у Михайлівці розпочали ремонт. Фото: Василь Салига/Суспільне Чернівці

У Михайлівці Чернівецької області розпочали ремонт дороги, яка сполучає село з центром громади. Через ями перевізник скасував маршрут через село, бо автобуси – дорогі в обслуговуванні. Тому частина місцевих ходить на роботу в сусіднє село пішки, інші — часто ремонтують авто.

Цю дорогу капітально не ремонтували 25 років. Цьогоріч понад півтора кілометра з чотирьох відремонтують поточно. Суспільне Чернівці розповідає, чи допоможе це покращити сполучення з іншими селами та чому дорогу не ремонтували раніше.

"Немає чим доїхати на роботу"

Старий асфальт почав розбиватися сім років тому, каже виконувач обов'язків старости села Михайлівка В'ячеслав Рубанець. Тепер через поганий стан дороги "швидка" не може дотримуватися термінів на викликах.

"Дорога в нас у жахливому стані. Треба приїхати за десять хвилин. Якщо я за десять хвилин приїду, то що я з машиною зроблю? Двічі на рік доводиться ремонтувати авто, бо вся дорога в ямах", – каже водій екстреної допомоги у Глибоці Віталій Добрянський.

Водій екстреної допомоги з Глибоки Віталій Добрянський
Водій екстреної допомоги Віталій Добрянський. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

"Немає чим добиратися, бо нічого не їздить. Хотів би десь купити таблетки, наприклад, в Глибоці, то через дорогу автобус не їде", – каже житель села Василь Попович.

Перевізник Михайло Тарацану, який виграв тендер на маршрут через Михайлівку, у коментарі Суспільному підтвердив, що не їздить в село через погану дорогу. Після ремонту готовий відновити рейси, проте тільки двічі на тиждень.

"Зараз є проблема з водіями, бо всіх мобілізують. Залишилися пенсіонери. Працюють всього декілька днів, також пасажирів мало", – каже перевізник.

Чому ремонтують дорогу саме зараз

Поточний ремонт зроблять на відрізку дороги Димка-Михайлівка, бо громада розробила на це проєктну документацію, сказав у коментарі Суспільному начальник обласного управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Іван Микитюк. Щодо інших ділянок — треба оновлювати проєктно-кошторисну документацію.

Яма у селі Михайлівка
Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Тендер на ремонт провели у 2021 році й планували відремонтувати дорогу торік. Але через війну грошей на ремонт не було.

"Обмежене чи недостатнє фінансування не дозволяє ремонтувати нам більшу кількість доріг й ту сітку місцевих доріг, яку маємо. Це понад дві тисячі кілометрів. Саме на цю ділянку маємо 100% фінансування робіт на цей рік", – каже Микитюк.

Начальник обласного управління інфраструктури Іван Микитюк
Начальник обласного управління інфраструктури, капбудівництва та експлуатації доріг Іван Микитюк. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Ділянку ремонтує чернівецька фірма ТОВ "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ". Вартість робіт — понад 25 мільйонів гривень, йдеться на сайті Prozorro. За словами Микитюка, наразі підрядник проводить роботи з фрезерування поверхні. Приблизно через два тижні завершать укладати нижній шар асфальту.

У Михайлівці на Буковині ремонтують дорогу за понад 25 мільйонів гривень
Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Згідно з додатковим договором тендеру, підрядник має завершити ремонт дороги до 31 грудня цього року.

Ремонт дороги у селі Михайлівка
Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

"До Чернівців також потрібна дорога"

Ремонт частини дороги дасть змогу сполучити селом з центром громади – Глибокою. Втім це лише частково вирішить проблему з транспортним сполученням, бо до Чернівців також потрібна дорога.

"Тут майже завжди були проблеми. Вже років п'ять фактично не було маршрутного з'єднання з Глибокою та Чернівцями. Добре, що роблять 1600 метрів, але з'єднання з обласним центром відсутнє, бо дорога погана", – розповідає Рубанець.

В.о. старости села Михайлівка Чернівецької області В'ячеслав Рубанець
Очільник села Михайлівка В'ячеслав Рубанець. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Ще три кілометри дороги, яка з’єднує Михайлівку з Тарашанами, та сполучає село з Чернівцями, ремонтувати поки не будуть. Цей відрізок – гравійний.

"Та дорога не є поганою. В області тільки 700 кілометрів доріг – асфальтовані, інші – в гравійному покритті. При належному утриманні гравійної дороги вона служить досить довго. Але ми будемо розглядати можливість її ремонту за гроші субвенції, якщо громада співфінансуватиме та виготовить проєкту на капремонт. Переведемо її з гравійної в асфальт", – каже Микитюк.

У громаді Чернівецької області ремонтують дорогу за понад 25 мільйонів гривень
Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Голова Глибоцької громади Григорій Ванзуряк у коментарі Суспільному розповів, що до кінця року планують розробити та передати в ОВА проєкт на ремонт ще однієї ділянки дороги. Яка це буде ділянка – вирішуватимуть депутати на сесії селищної ради.

У Михайлівці Чернівецької області ремонтують дорогу вперше за 25 років
Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок