Визначилися усі учасники фінальної частини Євро-2023 баскетболу 3х3

Визначилися усі учасники фінальної частини Євро-2023 баскетболу 3х3

Визначилися усі учасники фінальної частини Євро-2023 баскетболу 3х3
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3, фото: FIBA Basketball

Хто боротиметься за перемогу у турнірі.

На Кіпрі завершилися матчі заключного етапу кваліфікації на чемпіонат Європи з баскетболу 3х3. За їхніми підсумками визначилася останні учасники континентальної першості серед чоловіків та жінок.

Фінальна частина Євро-2023 з баскетболу 3х3 відбудеться 5-7 вересня в Єрусалимі. До неї вийшли по 12 збірних у чоловічих та жіночих змаганнях.

Автоматичну путівку на континентальну першість у Ізраїлі отримали по п'ять команд. Окрім організатора до фінальної частини турніру вийшли по чотири найкращі збірні європейського рейтингу: Сербія, Литва, Нідерланди та Латвія – у чоловіків, а також Франція, Німеччина, Литва та Нідерланди – у жінок.

Ще шість учасників визначилися на двох кваліфікаційних турнірах: три у румунському місті Констанца та стільки ж – у словацькій Братиславі. Серед учасників відбору у Румунії були збірні України, однак до фінальної частини вийшла лише жіноча команда, а чоловіча стала четвертою та зупинилася за крок від виходу Євро.

Останні учасники стали відомі за підсумками відбіркового турніру, який пройшов 17-18 червня у кіпрському Лімассолі. У ньому взяли участь збірні, що посідають 29 і нижче місце європейського рейтингу у чоловіків та 26 і нижче – у жінок.

Переможцями змагання у Лімассолі стала чоловіча збірна Кіпру, яка у фіналі в овертаймі обіграла Ірландію (19:18). Натомість у жінок путівку здобула 31-а команда рейтингу – Люксембург. У фіналі вона перемогла 9:6 фавориток відбору – збірну Азербайджану, яка у європейському заліку займає 14-те місце.

Учасники чемпіонату Європи-2023 з баскетболу 3х3

  • Чоловіки: Ізраїль, Сербія, Литва, Нідерланди, Латвія, Бельгія, Німеччина, Хорватія, Австрія, Чехія, Франція та Кіпр
  • Жінки: Ізраїль, Франція, Німеччина, Литва, Нідерланди, Італія, Україна, Іспанія, Португалія, Угорщина, Чехія та Люксембург

Що відомо про чемпіонат Європи з баскетболу 3х3

  • Перший Євро з баскетболу 3х3 провели у 2014 році. У 2023 році відбудеться восьмий розіграш турніру.
  • Звання переможців континентальної першості у чоловіків захищатиме Сербія, у жінок – Франція.
  • Жіноча збірнаї України з баскетболу 3х3 вшосте пройшла до фінальної частини Євро. Найкращий результат – "бронза" у 2018 році. Чоловіки – чотири рази змагалися на Євро.
На початок