У Херсоні ще підтоплений 1421 будинок, з них 22 багатоповерхівки на Острові

У Херсоні ще підтоплений 1421 будинок, з них 22 багатоповерхівки на Острові

У Херсоні ще підтоплений 1421 будинок, з них 22 багатоповерхівки на Острові
Херсон. Плаває сміття на затопленій вулиці міста, 13 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військами у Херсоні залишаються затопленим 1421 будинок, з них 22 багатоповерхівки в мікрорайоні Корабел, або як його називають місцеві — Острові. Про це в коментарі Суспільному повідомив керівник МВА Роман Мрочко.

За його словами, Херсонська міська військова адміністрація має список та маршрутну карту усіх підтоплених домоволодінь та багатоповерхових житлових будинків на території Херсонської територіальної громади. Кількість пошкоджених об’єктів нерухомого житлового майна становить понад 3 тисячі.

" Скільки будинків не підлягають відновленню, визначити на разі не можливо. Поки не відійшла вода з усіх будинків – немає можливості обстежити", — сказав Мрочко.

Також керівник МВА розповів, що зараз опрацьовується механізм виплати разової адресної допомоги людям, які постраждали від підтоплення.

"Це буде допомога від органу місцевого самоврядування в розмірі 5 тисяч гривень на пошкоджене домогосподарство або квартиру. Про алгоритм отримання цих коштів ми повідомимо мешканцям громади додатково — на офіційних джерелах, а також через голів ОСББ, квартальних", — сказав Мрочко.

Раніше голова ОВА Олександр Прокудін повідомив, що рівень води, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС продовжує знижуватись і на ранок 17 червня становить 1,32 метра. Підтопленими залишаються 28 населених пунктів: 11 на правому березі, 17 - на лівому.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок