Три споруди, що відводять стічні води з доріг у яри, будують у Новгороді-Сіверському. Одна — на вулиці Шевченка, дві інші — на Вокзальній. Загалом капітальний ремонт трьох водовідвідних споруд обійдеться бюджету громади у близько 11 мільйонів гривень.

Цей яр простягається попід вулицею Вокзальна у Новгороді-Сіверському. Екскаватор тепер трамбує його схили та дно.
У цей рів стікає вода з вулиці: з двох колекторів, які через півтори сотні метрів один від одного.

Роботи почались тут у травні, з розчищення яру.

"Тут зробили дорогу, тому що тут були хащі. Дерева пиляли… Тут було багато чагарників, дерев було не багато. «Завдяки» цим деревам ми маємо руйнування самого схилу, бо дерева не тримають ґрунт, вони своїм корінням його розпушують", — розповів заступник Новгород-Сіверського міського голови Сергій Йожиков.

Розчищені від дерев та чагарників та укріплені геоматами схили згодом засіють травою. За словами Йожикова, трава і запобігає зсувам.
Наступний етап робіт тепер – будівництво двох водовідвідних споруд. Труби замінять новими, під них влаштують основу.
"Вже розроблений ґрунт під нові труби. До речі, тут труби були, не знаю якого вони року, вони були керамічні, геть уже пошкоджені. У зв’язку з тим що у нас тут вода, схил – цю основу треба укріплювати. Для цього, по проєкту, закручуються палі, це як каркас, на них робиться бетонна подушка, і вже потім на неї вкладається сама труба".

Підрядник робіт на Вокзальній — ТОВ "Торговий дім «Династія»". Вартість робіт – близько п'яти мільйонів гривень. Гроші — з бюджету громади.
"Після того, як минулого року у нас утворилось провалля по вулиці Шевченка, було доручення відділу ЖКГ. Вони обстежили всі зливові споруди в місті. Висновок був, що потребують ремонту і ці дві зливові споруди по вулиці Вокзальна. Якби не кинулися своєчасно ремонтувати, то могла б провалитися у нас дорога, де основний трафік – це в’їзна дорога в місто", — каже Новгород-Сіверська міська голова Людмила Ткаченко.

Капітальний ремонт водовідвідної споруди на вулиці Шевченка вже завершують. Роботи, з перервами, тут тривали від осені минулого року.

"Залишилось тільки нанести шар родючого ґрунту, посіяти траву і зробити огородження, як було, і завершуємо. Наступного тижня маємо закінчити в повному обсязі", — говорить виконроб ТОВ "Авіс-Пром" Олександр.

Водовідвідна споруда на Шевченка обвалилась у червні 2022 року.

Після злив тут обвалились тротуар та підземні комунікації, провалля наблизилось до автодороги, говорить Людмила Ткаченко.
"Ремонт зливових споруд міста розпочався саме після цього об’єкту. Після авіаударів, я вважаю, що детонація відбулась, що прискорило процес руйнації, але, чесно кажучи, коли ми розпочинали ремонт, то навіть не уявляли масштаби руйнації, бо все всередині було зруйновано".
Тепер тут зробили нову водовідвідну споруду, утворене провалля засипали.
"Там камера гасіння швидкості води, плита розливу. Там камінням все вистелили, щоб не розмивало", — розповідає виконроб.

На усунення наслідків обвалу на вулиці Шевченка з бюджету громади виділили шість мільйонів гривень. Згідно з договором підрядник мав виконати роботи пів року тому, до 30 листопада минулого року. За словами Людмили Ткаченко, процес затягнувся через те, що під час війни казначейство повільно проводило проплати, і, відповідно, підрядна організація не могла закупити матеріали.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.