Буковинський медуніверситет офіційно очолив новий ректор Ігор Геруш

Буковинський медуніверситет офіційно очолив новий ректор Ігор Геруш

Буковинський медуніверситет офіційно очолив новий ректор Ігор Геруш
Міністр охорони здоров'я Ляшко та новий ректор БДМУ Геруш. Фото: МОЗ

Переможця виборів ректора Буковинського державного медуніверситету Ігоря Геруша офіційно призначили на посаду. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав з ним контракт на 5 років.

Про це йдеться на сайті МОЗу.

Новопризначений керівник має затвердити стратегічний план розвитку вишу на наступні 5 років. Також серед пріоритетних завдань розвиток у напрямку цифровізації, оновлення освітньо-наукової інфраструктури та забезпечення успішного складання інтегрованих тестових іспитів КРОК-1, КРОК-2.

Як відбувались вибори ректора

  • На виборах ректора БДМУ у другому турі 19 травня переміг Ігор Геруш. За нього проголосували 502 виборці, це 70% від явки. За його опонентку Оксану Андрієць проголосувало 168 людей, це 23,5%. Загалом участь у виборах взяло 714 людей, 40 бюлетенів були "проти всіх", ще 4 визнали недійсними.

Що відомо про Ігоря Геруша

  • Ігор Геруш з 2011 року обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи університету. У коментарі Суспільному розповів, що загалом працює у БДМУ 28 років. Геруш закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Що відомо про вибори ректора БДМУ

  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • У першому турі 12 травня Геруш набрав майже 45%. Аби другого туру не було, кандидат мав набрати понад 50% голосів виборців. За Андрієць проголосували 22%.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

На початок