Як допомогти херсонцям через штаб "Мама+дитина" у Рівному

Як допомогти херсонцям через штаб "Мама+дитина" у Рівному

Як допомогти херсонцям через штаб "Мама+дитина" у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

У волонтерському штабі "Мама+дитина" у Рівному триває збір гуманітарної допомоги для жителів Херсонщини. До чергового відправлення тут готують питну воду, миючі засоби, одяг, канцелярію для дітей, корм для тварин тощо, розповіла Суспільному керівниця волонтерського штабу Людмила Танічкіна. Водночас закликала людей, які хочуть принести одяг — відбирати такий, який вони носили б самі.

Керівниця штабу розповіла, що від рівнян відправили не одну машину допомоги.

"Наші рівняни відгукнулися просто "на ура". Це було і харчування тваринкам, і харчування людям, це були речі, хімія. Машина за машиною приїжджали до фонду, аби допомогти херсонцям. За моїми підрахунками, це було п'ять машин одного дня, які поїхали саме з Рівного. Речі — поки все. Я думаю, що можна приносити таке, що може трошки полежати: харчування для тваринок, можливо, такі речі як постіль, хімія", — розповідає Людмила Танічкіна.

У перші дні після підриву Каховської ГЕС армією РФ волонтери відправляли допомогу вантажівками. Нині ж допомагають конкретним родинам, зважаючи на кількість членів сім'ї та їх потреби.

"Від сьогоднішнього дня ми відправляємо просто адресно. Люди телефонують з Херсону, де є можливість отримати поштове відправлення — ми просто адресно відправляємо туди усе, що потрібно. Подушки, ковдри, покривала — усе, що вони пишуть. Дуже багато потреб у них є зараз у мийних засобах, щоб у своїх будинках навести хоч більш-менш лад. Просять щітки, щоб прибрати не лише там, де зараз проживають, а й там, де жили", — каже волонтерка.

Зараз потреби у великій кількості одягу для жителів Херсонщини немає. Натомість залишається проблеми нестачі води, мийних засобів, та продуктів, які можуть довго зберігатися.

"Попрошу приносити речі, які б ви одягали самі особисто. Тому що мої дівчатка мусили пересортувати, відібрати речі, які не підлягають для носіння, тому що в машині можна поставити пляшечку води замість того одягу, який непотрібний. Тому дуже прошу: речі відбирайте, відсортовуйте на власний розсуд", — наголошує Людмила Танічкіна.

Зі слів волонтерки, допомогу для жителів Херсонщини планують відправляти й надалі. Водночас волонтери не припиняють збори для військових, а також для переселенців, які приїздять до Рівного з фронтових регіонів.

Штаб "Мама+дитина" знаходиться в гуртожитку на Литовській, 55, що біля Свято-Успенської церкви.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок