Кличко пояснив ситуацію з будинком на вулиці Володимирській, де Михайло Грушевський міг проголошувати історичну промову

Кличко пояснив ситуацію з будинком на вулиці Володимирській, де Михайло Грушевський міг проголошувати історичну промову

Кличко пояснив ситуацію з будинком на вулиці Володимирській, де Михайло Грушевський міг проголошувати історичну промову
Фото: М.І.Жарких/pslava.info

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що фахівці Департаменту охорони культурної спадщини, аби зберегти будинок на вулиці Володимирській, 21/20, опрацьовують матеріали, щоб присвоїти статус памʼятки архітектури. Таке повідомлення з'явилось 16 червня на офіційному порталі КМДА.

12 червня активіст Дмитро Перов опублікував пост у Facebook що Києві забудовник планує знести історичний будинок, розташований на вулиці Софіївська, 20/21, навпроти Софійської площі, із балкона якого голова Центральної Ради Михайло Грушевський міг проголосити незалежність Української Народної Республіки.

За іншою версією, саме з цього балкону 22 січня 1919 року було оголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР.

"Будинок розташовується в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО — комплексу пам’яток національного значення "Софія Київська"", — заявив Перов.

То виступав чи ні Грушевський: Віталій Кличко пояснив ситуацію з будинком на вулиці Володимирській
Віталій Кличко пояснив ситуацію з будинком на вулиці Володимирській. Фото: М.І.Жарких/pslava.info

Можливе знесення історичного будинку викликало обурення в соціальних мережах.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА повідомили, що станом на 1 червня 2023 року будинок не перебуває на обліку як об'єкт культурної спадщини.

Віталій Кличко у власному повідомленні додав, що хоча будинок, що розташований за адресою вул. Володимирська, 21/20, і не перебуває на обліку, фахівці опрацьовують матеріали, а науковці продовжують працювати в архівах.

"Відділ інспекції ДОКС разом з благоустроєм міста здійснив комісійне обстеження будинку для фотофіксації та огляду його технічного стану. Будівельної техніки на об'єкті не виявили, роботи там не ведуться", — зазначив мер.

Виступ Грушевського на балконі будинку в коментарях Перова назвали фейком, посилаючись на книгу історика Ігоря Гирича "Український Київ кінця XIX — початку XX ст.: культурологічний есей", що це, мовляв, "неперевірена легенда".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок