У Чернівцях змінили порядок компенсації за проїзд пільговиків

У Чернівцях змінили порядок компенсації за проїзд пільговиків

У Чернівцях змінили порядок компенсації за проїзд пільговиків
Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці

У Чернівцях змінили порядок компенсації проїзду пільговиків — тепер тролейбусному управлінню відшкодовуватимуть за конкретну кількість поїздок пільговиків. Рішення прийняли на засіданні виконкому. Порядок відшкодування змінили, бо у місті впровадили автоматизовану систему оплати проїзду.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Досі для відшкодування за проїзд пільговиків у комунальному транспорті використовували формули.

"Тобто умовно рахували відсоток пільгового пасажира до платного. Зараз із впровадженням автоматизованої системи оплати проїзду ми реально бачимо, скільки в нас є пільговиків та скільки потрібно відшкодовувати грошей з бюджету за їхнє перевезення", – розповідає Крохмаль.

Тролейбусне управління укладає договір з громадою на компенсацію проїзду їхніх пільговиків. Раз чи два на місяць перевізник надає звіт про кількість перевезених пільговиків. Щодо електротранспорту звітують по кожному тролейбусному маршруту.

Розмір компенсації залежить від кількості провалідованих поїздок, помножених на граничну вартість перевезення пасажира. Наприклад Чагорська громада за проїзд одного пенсіонера відшкодовує 12 гривень 50 копійок, розповів у коментарі Суспільному голова громади Георгій Коблюк. Вони уклали договір про компенсацію до кінця року й виділили на це 430 гривень з міського бюджету.

Наразі пільговики, які мають транспортну картку, можуть безплатно їздити й у комунальних автобусах № 6,8,9,15. Там є валідатори, й пасажири можуть підтвердити свою поїздку.

Відшкодування за проїзд в автобусах без валідаторів

В автобусах, де немає валідаторів, розмір компенсації будуть рахувати шляхом множення кількості виконаних рейсів на кількість сидячих місць у транспорті та вартість перевезення одного пасажира – відшкодовувати будуть 30% від цього значення.

Хто має право на пільговий проїзд

Право на пільговий проїзд у комунальному транспорті Чернівців мають пасажири з транспортними картками "Пільгова", "Учнівська" чи "Студентська". Наразі це стосується жителів Чернівецької та Чагорської громад. Жителі інших міст та сіл області мають платити повну вартість проїзду, поки їхня громада не укладе договір з тролейбусним управлінням про компенсацію проїзду.

Безплатно їздити у комунальному транспорті Чернівців можуть, зокрема: учасники бойових дій, ветерани війни, а також члени сімей загиблих чи зниклих безвісти бійців. Також люди з інвалідністю, багатодітні сім'ї, пенсіонери, діти-сироти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи та Революції гідності. У тролейбусах право на безплатний проїзд також мають учні шкіл.

Як отримати пільгову картку?

Щоб отримати карту, потрібно зареєструвати електронну заяву на сайті тролейбусного управління або звернутися до ЦНАПу.

Транспортні картки видають почергово, зараз отримати їх можуть лише жителі Чернівецької громади. Коли картка буде готова, людині зателефонують й повідомлять, де вона може її забрати.

Зробити це потрібно впродовж трьох днів після дзвінка, повідомили в тролейбусному управлінні. Для цього людина має мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та пенсійне посвідчення.

На пільговій картці є фото та персональні дані людини, яка має пільгу на проїзд, тому інша людина не може скористатися карткою.

Що відомо про електронний квиток у Чернівцях

  • У Чернівцях на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів, учасників бойових дій та інших людей пільгової категорії. 16 тисяч з них отримали картки – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки.
  • Коли картки отримає 80-90% пільговиків, тоді зможуть ухвалювати рішення про перехід на електронний квиток у громадському транспорті міста, повідомив Клічук.
  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • У лютому почали продавали загальні картки, які вартують 200 гривень та поповнені на 17 поїздок. Перелік точок продажу карток оприлюднили на сторінці ЧТУ.
  • Повністю перейти на е-квиток у Чернівцях планували в лютому, згодом перехід відтермінували до 1 березня. На пресконференції 5 квітня міський голова Роман Клічук повідомив, що електронний квиток не запровадили вчасно через затримку в постачанні карток.
  • З серпня у комунальних автобусах Чернівців перейдуть на безготівкову оплату проїзду. Як і в тролейбусах, там не можна буде розрахуватися через водія.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок