На Львівщині для переселенців провели тренінг з фінансової грамоти

На Львівщині для переселенців провели тренінг з фінансової грамоти

На Львівщині для переселенців провели тренінг з фінансової грамоти
Суспільне Львів

У Жовкві на Львівщині жінок-переселенок навчали фінансової грамоти. Для них провели тренінг, на якому жінки навчалися правил та різним інструментам організації сімейного бюджету і ведення власної справи. Організували тренінг за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні.

Тренінг відвідали близько десяти вимушених переселенок — це ті, хто уже має власний бізнес, і ті, які лише хочуть його започаткувати.

Серед відвідувачів тренінгу — Надія Чепіль. Жінка евакуювалась на Львівщину з селища Шевченкове, що на Харківщині. За день до вторгнення, 23 лютого, у Надії народився син. Жінці з новонародженою дитиною довелося ховатися в бомбосховищі місцевої лікарні.

На Львівщині для переселенців провели тренінг з фінансової грамоти
Надія Чепіль — учасниця тренінгу, вимушена переселенка. Суспільне Львів

"Ми виїхали 27 березня, тому що наш населений пункт був в окупації. Спочатку жили під Дніпром, а з 1 травня 2022 року проживаємо в Жовкві", — розповідає переселенка з Харківщини Надія Чепіль.

До вторгнення Надія з чоловіком мали два магазини і кафе у селищі, де жили. Проте усе довелося закрити і виїхати. Переїхавши до Жовкви, вирішили започаткувати власну справу. У Жовкві відкрили клінінгову компанію.

"На відкриття компанії ми отримали гранд від держави від "Дія". Написали бізнес-план. Ми до цього ніколи цим не займалися, але мій чоловік молодець, я б без нього цим не займалася", — каже Надія Чепіль.

Грант від держави отримали у розмірі 250 тисяч гривень.

"За умовами цього гранту, я впродовж трьох років маю повернути його податками. Грант дуже корисний, держава робить все, щоб підтримати бізнес. Самі в даних умовах ми не змогли цього зробити, бо все залишилося вдома. Коли отримали гроші, то закупили обладнання. Ми змогли винайняти офіс і зараз надаємо послуги з прибирання фізичним особам і підприємствам. Ми ще невелика компанія, але у нас вже є кілька постійних клієнтів по усій Львівській області", — говорить жінка.

Повертатися додому, за словами Надії, поки небезпечно, тому розвивають свій бізнес тут і мріють про його розширення.Аби вдосконалити знання з ведення бізнесу Надія Чепіль відвідує тренінги з фінансової грамотності.

На Львівщині для переселенців провели тренінг з фінансової грамоти
Людмила Демішева — вимушена переселенка, учасниця тренінгу. Суспільне Львів

Учасницею тренінгу була і Людмила Демішева, переселенка з Луганська. У 2014 році жінка переїхала до Києва, а потім до Жовкви на Львівщину. Вирішила, що однієї пенсії їй замало, тому також відкрила власну справу. У свої 72 роки вона стала фінансовою консультанткою.

"Мої знання з фінансово-економічної практики допомогли мені розвиватись. І зараз я маю таку нову спеціальність, яка називається фінансовий незалежний консультант. Я працюю в сфері страхування. Я займаюся фінансовою грамотністю, щоб збагачувати себе і свою сім’ю і допомагати іншим і моя мрія — допомагати ЗСУ", — каже переселенка з Луганська Людмила Демішева.

Організували такий захід з ініціативи громадської організації "Жіночі перспективи", які реалізовують проєкт Womens New Horizons ("Адвокаційна підтримка вимушено переміщених жінок") за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні.

На початок