Волонтерка з Миколаєва допомогла парамедикам в евакуації пораненого бійця на Бахмутському напрямку

Волонтерка з Миколаєва допомогла парамедикам в евакуації пораненого бійця на Бахмутському напрямку

Волонтерка з Миколаєва допомогла парамедикам в евакуації пораненого бійця на Бахмутському напрямку
Евакуація пораненого бійця. Бахмутський напрямок, червень 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Миколаївська волонтерка Євгенія Кім стала учасницею евакуації пораненого на Бахмутському напрямку. Вивозили бійця автівкою швидкої шведського фонду OperationAid. Організація співпрацює із підрозділами Збройних сил України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Євгенія Кім.

За словами Євгенії Кім, привезла військовим медикаменти і планувала розв'язати логістичні питання щодо машин екстреної допомоги.

"Водій зупинився, крикнув: "Трьохсотий". Чесно кажучи, дивитись відео, думати, що ти знаєш щось, і опинитись в такій ситуації — це різне. Пам'ятаю: "Зброю забрати!". Я схопила зброю і побігла, адже знаю, що для бійця втрата зброї — це проблема. Швидка закрилась, щось почалось. Мені давали команди: "Тримай, притримай", — згадує волонтерка.

Волонтерка фонду "OperationAid" Євгенія Кім
Волонтерка фонду "OperationAid" Євгенія Кім. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

"Я розумію, тут постійні обстріли, але люди на вулиці — це не те, до чого мене готувало життя. І бійці на вулиці. Ніколи не знаєш, в яку ситуацію потрапиш. Можете собі уявити, що відбувається на лінії зіткнення. Там просто не вистачає допомоги. І від вчасно наданої допомоги залежить, чи виживе боєць. Тому це дуже важливо, тут швидкі необхідні і треба їх багато, потрібні бригади", — говорить пані Євгенія.

Автомобіль екстреної допомоги
Автомобіль екстреної допомоги. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Парамедик Олександр каже, їх екіпаж опинився в потрібний час в потрібному місці.

"Це фортуна, бійцю пощастило. Тому що чекати допомоги ще скількись хвилин, було б катастрофічно. Скоріш за все, ми б його не довезли, або хтось інший не довіз би. Це внутрішня кровотеча, дуже серйозне поранення і зовні практично не виявиш", — розповів парамедик.

Парамедик Олександр
Парамедик Олександр. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

"Ми зробили йому крапельницю Натрію хлориду разом із транексановою кислотою, яка сприяла зменшенню кровотечі і стабілізувала пульс та кровообіг. Ми дуже вдячні за надання даного засобу, яке частково оснащене, частково нам допомагали волонтери щось додати. Здійснювати якісь дії по таких дорогах дуже важко. Хотілося б автівку більш призначену для таких доріг", — додав пан Олександр.

Військовослужбовець з Миколаєва із псевдо "Сова" співпрацює із командою OperationAid. Чоловік говорить, від автівки та водія багато залежить.

"У момент евакуації, коли я сиджу за кермом, найважливіше — це швидкість. І не те, що швидкість валити просто аби по чому, не шкодуючи ані автомобіля, ані чого. Звісно, життя побратима найважливіше, але воно залежить від того, як саме ти доставиш його до найближчого стабпункту", — каже боєць.

Військовослужбовець з Миколаєва із псевдо "Сова" за кермом
Військовослужбовець з Миколаєва із псевдо "Сова" за кермом. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

"Якщо ти просто топиш через всі ями знову ж залежить від травм, від поранень, тому що, наприклад, якщо травми спини, то це максимально потрібно робити обережно, але й максимально швидко", — сказав "Сова".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок