"Приклав картку до валідатора, а гроші списало двічі": чи можна їх повернути та як це зробити в Чернівцях

"Приклав картку до валідатора, а гроші списало двічі": чи можна їх повернути та як це зробити в Чернівцях

"Приклав картку до валідатора, а гроші списало двічі": чи можна їх повернути та як це зробити в Чернівцях
Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

З 1 червня у Чернівцях перейшли на безготівкову оплату за проїзд у комунальному транспорті. Серед варіантів оплати — прикласти транспортну або банківську картку до валідатора. У соцмережах користувачі публікують дописи, що з картки може знімати по 2-3 оплати за проїзд замість однієї. Суспільне Чернівці запитало у тролейбусного управління, чому з картки може списувати більше грошей, ніж за одну поїздку, та чи можна ці кошти повернути.

Якщо людина хоче розрахуватися за проїзд через валідатор, картку потрібно прикласти один раз. Екран має засвітитися зеленим кольором та видати звуковий сигнал про оплату. Чеків валідатор не видає. Якщо прикладати картку більше разів — спишеться більша сума поїздок і ці гроші повернути не вийде.

Водночас є випадки, коли банк повторно списує гроші при одному прикладанні картки до валідатора — їх можна повернути, якщо звернутись з заявою.

У тролейбусному управлінні було декілька випадків, коли люди звертались щодо списання більшої суми, ніж вартість однієї поїздки, розповіла Суспільному керівниця відділу автоматизації та інформаційних технологій Ксенія Гунчак.

"Були виявлені випадки, коли кошти "зависали" в банку, тому що банк повторно списував. За нашого підтвердження, що людина не оплачувала поїздку двічі, банк повертав ці кошти", — каже Гунчак.

Щоб повернути гроші, потрібно написати заяву в тролейбусне управління, в якій зазначити прізвище, ім'я та по батькові, останні цифри карти, з якої було списання, та вказати, скільки разів прикладали картку до валідатора. Це можна зробити й на електронну пошту: [email protected]. Потім в управлінні перевірять, скільки разів валідатор зчитував картку й чи надійшли кілька оплат на рахунок ЧТУ чи "зависли" в банку, каже Гунчак. Якщо проблема з боку банку, він повертає гроші на картку.

За словами Гунчак, було декілька випадків, коли людина розраховувалась за кількох пасажирів, а після цього хотіла повернути гроші через нібито несправний валідатор. Щоб уникати конфліктних ситуацій, радять оперативно звертатись в ЧТУ.

На початок