У РФ кримськотатарського активіста Ансара Османова засудили до 20 років позбавлення волі

У РФ кримськотатарського активіста Ансара Османова засудили до 20 років позбавлення волі

Ансар Османов у суді
Ансар Османов у суді. Фото: "Кримська солідарність"

Російський Південний окружний військовий суд засудив кримськотатарського активіста Ансара Османова до 20 років позбавлення волі. Перші 5 років він має провести у в'язниці.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Це на 2 роки більше, ніж запросив для нього прокурор і перший такий термін за цією категорією кримінальних справ. Найбільший до цього був 19 років.

Його звинуватили у причетності до діяльності політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яка у РФ визнана терористичною організацією.

"Сотні зниклих, зниклих безвісти, сотні арештів і вироків за надуманими звинуваченнями, катування невинних, вибивання лжепоказань, практика прихованих свідків — по суті, це історія аналогічних доносів НКВС, насильницька депортація мусульман у далекі табори та тюрми живих батьках", — заявив Османов в останньому слові.

Ансар Османов був учасником руху "Кримська солідарність" і регулярно відвідував суди з політично вмотивованих справ. До арешту він працював художником різьбярем по дереву. Нині у його сім'ї без батька ростуть п'ятеро дітей.

9 лютого 2022 року з 4 години ранку в кількох районах півострова Крим співробітники ФСБ проводили обшуки в будинках кримськотатарських активістів. За підсумками чоловіків затримали та доставили до Управління ФСБ у Сімферополі та Севастополі. Ансара Османова заарештували після проведення слідчих заходів у його будинку. Активіст проживав у селі Танкове Бахчисарайського району.

Ісламську політичну партію "Хізб ут-Тахрір" було визнано терористичною 14 лютого 2003 року Верховним судом Російської Федерації у закритому судовому засіданні.

З січня 2015 року кримінальні справи "Хізб ут-Тахрір" почали порушуватися в Криму, який Росія окупувала. В Україні діяльність партії не заборонена, активісти організації займалися випуском газети, могли відкрито говорити у ЗМІ та проводити масові публічні заходи.

На думку правозахисників, членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту та тероризм, а за публічні акції прихильників партії проти політичних репресій у Криму, системну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року.

На початок