Прокуратура викрила на Київщині організовану групу людей, які незаконно видобували торф

Прокуратура викрила на Київщині організовану групу людей, які незаконно видобували торф

Прокуратура викрила на Київщині організовану групу людей, які незаконно видобували торф
Фото: Уніан (ілюстративне)

Київська міська прокуратура звинувачує учасників організованої групи, які займались незаконним видобутком корисної копалини загальнодержавного значення на території Київської області. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що підозрюваний організатор групи володів інформацією про наявність родовища торфу на земельних ділянках Бучанського району Київщини. Він розробив план видобутку корисної копалини для продажу на території України та за кордоном через підконтрольне підприємство.

"Оформивши право землекористування на ділянку, чоловік розпочав незаконний видобуток торфу без оформлення спеціального дозволу. До цих робіт він також долучив двох довірених осіб, які за допомогою спеціальної техніки здійснювали видобуток торфу та у період з травня по вересень 2022 року отримували виручку від його продажу",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що розмір екологічного збитку, спричиненого державі, становить понад 1,6 млн гривень. За ч. 4 ст. 240Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі.

Київська обласна військова адміністрація подала позов щодо відшкодування екологічного збитку, спричиненого державі,— підсумували правоохоронці.

Що відомо про інші розслідування прокуратури Києва та області

На Київщині двох посадовців селищної ради і директора комунального підприємства підозрюють у корупції. Як вважає слідство, чиновники вимагали понад мільйон гривень хабара від забудовника за видачу містобудівної документації.

Правоохоронці затримали старшого дізнавача одного із столичних управлінь поліції під час одержання хабаря. 31-річний правоохоронець розслідував кримінальне провадження, яке розпочали стосовно вилучення у громадянина психотропної речовини.

Київська міська прокуратура через суд стягнула із забудовника 12 мільйонів гривень пайової участі на розвиток інфраструктури столиці. Правоохоронці виявили порушення інтересів територіальної громади столиці у зв’язку із ухиленням забудовника від сплати коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста.

Київська обласна прокуратура звинувачує директора підприємства за ухилення від сплати податків. Підозрюваний завинив держбюджету понад 7 млн гривень. Директор товариства упродовж 2017 — 2018 років, неправомірно перебував на спрощеній системі оподаткування.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що знаходиться у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку вартістю понад 110 млн грн на проспекті Соборності у Дніпровському районі, а також незаконно відчужену адмінбудівлю вартістю понад 159 млн гривень на проспекті Павла Тичини.

На початок