Після підриву російськими військами Каховської ГЕС у громадах Запорізької області, які прив'язані до Каховського водосховища, почалися проблеми із водопостачанням. Серед них і Кушугумська громада, що у Запорізькому районі.
Жителька селища Малокатеринівка, Запорізького району, Тетяна Терехова розповідає, що набирає воду в пляшки, аби поливати город. Технічної води в селищі, за словами жінки, немає. Відтепер в неї проблеми і з питною водою:

"Ми живемо дуже високо, у нас найвища точка і до нас вода не доходить, якщо в селі вже всі напилися води, тоді тільки в нас буде вода, а рятуємось як, он басейн, баклажки, бочки, отак і спасаємось".

Віталій Коник, виконувач обов’язків голови водокачки одного з кооперативів Кушугумської громади, до складу якої входить і Малокатеринівка каже, такої проблеми із викачуванням технічної води для поливу за останні 50 років не пам’ятає:

"Затопило було водокачку — бігав кожен день, воду відкачували звідти. А в цьому році вийшло так, що вода пішла, немає води тепер. Ми хотіли найняти трактор, щоб закопати ту трубу, прокласти труби. Тепер дощ пішов, трактор не зайде, бо там же болото. Тепер не знаємо що робить".

Рівень води у водоймах громади почав стрімко падати після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС — каже Віталій Коник. Бо місцева річка Кушугум — один з рукавів річки Конки, що впадала у Каховське водосховище:
"Вода буває уходить на метр-два, буває приходить ці два метри, качається. А що там тієї річки залишилось 20 метрів, чи 30 і більше немає нічого. Оце ж так, дощ пішов, вони всі раді, а поливною водою, чи точніше питною, якщо будуть поливати, то в посьолку не буде взагалі води".

Водопостачання у Кушугумську громаду здійснюють міський та обласний "Водоканали", розповів її голова Володимир Сосуновський. У селищі Кушугум також є резервуари, які постійно поповнюються для забезпечення безперебійної подачі питної води:

"У нас громада протяжністю 18 км, це від міста Запоріжжя до кінця Малокатеринівки. Розбір водяних мереж 135 км по трубам, які від центральної відходять. Якщо буде жара, то буде падати тиск і що буде як мінімум 50-40 відсотків населення зіштовхнуться з ситуацією, що води не буде".

Нині, каже Володимир Соскуновський, аби забезпечити мешканців технічною водою, вирішують питання подовження водозабірних труб:
"Ми вже бачимо баланс. Ми вже почали ці роботи, перший у нас такий пробний уже пішов — ми уже закупили труби, дали комунальному кооперативу і зараз подивимось як воно спрацює, потім вже будем далі, якщо не підніметься рівень води, або ще щось, будем все-таки туди спускати".
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber