У Києві на Подолі створюють музей

У Києві на Подолі створюють музей

У Києві на Подолі створюють музей
Діюча аптека і музей на Подолі Фото: КМДА

У столиці реорганізують комунальне підприємство "Аптека-Музей" і створять комунальний музейний заклад. Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що аптеку в цьому будинку відкрили у 1728 році. З того часу постійно змінювались власники та функціонал будівлі. У 1988 році у приміщенні відкрили музей.

Виставка займає 12 залів. Наразі в колекції нараховуються тисячі експонатів, серед яких:

  • аптечні меблі XVIII-XIX століть
  • зразки аптечного посуду різних епох
  • фрагменти рукописів часів Київської Русі
  • підручники з медицини та терапії.

""Аптека-Музей" фактично є музейним закладом культури, основним завданням якого має бути здійснення науково-дослідної та культурно-освітньої діяльності для збереження та популяризації музейної колекції, а також залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини",— каже депутатка Київської міської ради Вікторія Муха.

За її словами, наразі  важливо привести у відповідність організаційно-правову форму цього об’єкта і створити повноцінний музейний заклад. Він буде підпорядкований Департаменту культури КМДА.

Що відомо про музеї та виставкові проєкти у Києві

У Музеї води до 20-річчя закладу в експозиції з'явився новий експонат — насос. Він ефективно себе показав при перекачці сміття, яке властиве стічним водам. Насос встановили у 1970 році на найбільш продуктивній каналізаційній насосній станції міста — "Оболонь", де він пропрацював 47 років

У національному заповіднику "Софія Київська" експонують давньоруський меч доби Святослава Хороброго. Реліквію привезли із заповідника "Хортиця". Нині меч є частиною виставки "Російсько-українські війни XII-XXI ст.: свідчення Святої Софії" у Софійському соборі.

У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва презентували мистецький проєкт "Під поверхнею", присвячений Чорному та Азовському морям. У представлених роботах митці досліджують минуле, теперішнє та майбутнє України у стосунках із Чорним та Азовським морями.

Музей історії міста Києва, Національний військово-історичний музей та Київська митниця презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, різноманітні ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.

На початок