На 105 році життя померла зірка "Віднесених вітром" Олівія Де Гевілленд

На 105 році життя померла зірка "Віднесених вітром" Олівія Де Гевілленд

На 105 році життя померла зірка "Віднесених вітром" Олівія Де Гевілленд AP

У Парижі на 105 році життя померла американська актриса, двічі володарка премії "Оскар" Олівія Де Гевілленд. Про це повідомляє Los Angeles Times.

Олівія народилася у 1916 році у Токіо, де її батько викладав у британському коледжі. Коли шлюб батьків розпався, майбутня зірка разом з матір'ю і сестрою переїхала до Каліфорнії. Почала зніматися у Голлівуді у 19 років. У "Віднесених вітром" у неї одна з головних ролей. Після Другої світової війни Олівія отримала два "Оскари" за найкращі жіночі ролі.

У 1965 році стала першою жінкою, якій довірили бути головою журі Каннського кінофестивалю. У 2008 році експрезидент Буш нагородив Олівію Національною медаллю мистецтв, а в 2017 вона стала Дамою-Командором Ордену Британської імперії. Останні пів століття вона жила у Парижі.

Рідна сестра Олівії – актриса Джоан Фонтейн, теж лауреатка "Оскара".

Що відомо

  • На тлі антирасистських протестів стрімінговий сервіс HBO Max прибрав з доступу кінострічку 1939 року "Віднесені вітром", яка була удостоєна 10 "Оскарів". Компанія прибрала фільм, присвячений Громадянській війні у США, через позитивне висвітлення та романтизацію рабовласництва у південних штатах країни.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше