Резніков прокоментував переоцінку українського контрнаступу

Резніков прокоментував переоцінку українського контрнаступу

Резніков прокоментував переоцінку українського контрнаступу
. Олексій Резніков. Фото: Владислав Кравець / Суспільне

Міністр оборони України Олексій Резінков прокоментував переоцінку очікувань від українського контрнаступу після засідання "Рамштайн-13" на зустрічі з українськими журналістами, передає кореспондентка Суспільного.

За його словами, більшість українських партнерів знають, як українці використовують зброю. Все через те, що вони й навчали військових користуватися цією технікою.

"Деякі з них розуміли, як ми будемо використовувати, навіть з точки зору наших планів, тому на часі у них немає цієї переоцінки. Але всі за нас вболівають і всі бажають нам перемоги, в тому числі і в контрнаступі", — розповідає очільник Міноборони.

Він порівнює, що контрнаступ України восени 2022 року, став дуже успішною швидкісною кампанія на Харківщині, і це одразу підняло очікування про те, що будь-яка контратака обов’язково буде такою ж швидкою.

"Але я вам нагадаю, що паралельно Херсон не так швидко давався. Місцевість різна, погодні умови різні, і спротив ворожий теж різний. Там, де сьогодні відбуваються певні наші дії, дуже замінована територія росіянами. А наша ж відмінність від росіян – ми не використовуємо наших з вами захисників, як гарматне м’ясо, а росіяни використовують", — підкреслив Резніков.

Посадовець зазначає, що росіяни за 8 місяців у Бахмуті втратили мінімум 60 тисяч своїх вояків, вбитих та поранених разом. Через те, що Україна не використовує своїх військових як "гарматне мʼясо", тому й просування військ йде повільніше, аби зберегти більше життів.

"Ви розумієте, вони (партнери — ред.) проінвестували в нас і будуть далі. І кожна промова завершувалася однією і тією ж фразою: We will stay with you as long as it takesМи будемо з вами стільки, скільки потрібно. І це кожен з них говорить свідомо, обізнано", — підсумував Резніков.

Міністр додав, що є сплановані речі, які партнери роблять, оголошують, а Україна рухається з ними за планом.

На початок