"Не буде дощу – все, пропадемо без води". Як живе без водопостачання Грушівка на Криворіжжі

"Не буде дощу – все, пропадемо без води". Як живе без водопостачання Грушівка на Криворіжжі

Важливо
"Не буде дощу – все, пропадемо без води". Як живе без водопостачання Грушівка на Криворіжжі
Суспільне Дніпро

У Грушівці Криворізького району централізоване водопостачання відсутнє з 9 червня. Зараз люди використовують запаси, які встигли набрати до зупинки роботи водоканалів, розповідають журналісти Суспільного.

Зберігають воду в басейнах, які вирили на своїх городах. Також збирають дощову воду для поливу овочів, фруктів та ягід.

Як виживають люди

У городі місцевої жительки Світлани виритий басейн, розрахований на 8 кубів. Однак наповнити його до зупинки роботи водоканалів не встигла.

"Яму он бачите? Раніше у нас технічна текла дуже слабо, ми наточували і насосом поливали город. Тепер підчистили бігом, як таке сталося – наточили води, бо у мене корова, господарство. Не буде дощу – все, пропадемо без води", – каже жінка.

Питна вода у Світлани в іншому басейні. За п’ять днів вона разом з чоловіком та донькою використала більшу частину запасу.

70-річна Надія живе разом зі своєю 90-річною мамою. Мають у дворі басейн на 5 кубів для питної води. Раніше, розповідає, наповнювали його раз на рік. Як технічну жінки використовують дощову воду.

"Зараз кожна крапелька… І стоять он відра, де стікає, у пляшечки. Як дивишся, коли піднімаєшся по вулиці, то видно, що там чорнота, нема зовсім водички. Боляче на це все дивитися. Сподіваємося, що буде перемога, буде у нас все добре, до нас повернеться наше море", – говорить Надія.

Ганна має город площею майже 4 тисяч квадратних метрів. Каже: пенсія маленька, тож, живе за рахунок вирощених овочів. Запаслася Ганна й питною водою. Однак, каже: надовго її не вистачить.

"Понаточували у баклажки, пляшки. Ну, у мене вже у відрі от так залишилося. Будемо брати у басейні, але ж у басейні вона для пиття… Вона ж там стоїть вже", – говорить Ганна.

Що каже влада

У Грушівській громаді, за словами голови ОТГ Сергія Мариненка, після підриву росіянами Каховської ГЕС, вода відійшла від берега на 150-500 метрів. Тут живе 6,5 тисячі людей. Централізоване водопостачання було у 80% населення, інші мають власні свердловини. Зараз у селищі роздають по 5 літрів питної води на людину, привезли й дві цистерни технічної, каже Сергій Мариненко.

Надалі у громаді планують бурити свердловини.

"Може бути технічна, а може й артезіанська. Вона буде все одно як технічна. Потім ставитимемо очистки і будемо вже як питну її використовувати", – зауважив голова.

Технічну воду, за словами Сергія Мариненка, привозитимуть з річок.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

  • На Нікопольщині водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській громаді. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання з перебоями. У системі знижено тиск, тому місцями може не бути води. Також у Нікопольському районі працюють над тим, щоб один з обласних водоканалів наповнював там резервуари.
  • В Апостолівській громаді Криворізького району вода подається погодинно, в Грушівській – плануються відключення, але організовано підвезення води. Софіївська громада – воду подають погодинно, заповнюють резервуари.
  • З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок