Після підриву Каховської ГЕС підтопленими залишаються 37 населених пунктів — МВС

Після підриву Каховської ГЕС підтопленими залишаються 37 населених пунктів — МВС

Після підриву Каховської ГЕС підтопленими залишаються 37 населених пунктів — МВС
Ситуація у Херсоні після підриву росіянами Каховської ГЕС, 7 червня 2023 року. Фото: УНІАН

Станом на 15 червня після підриву росіянами Каховської ГЕС залишаються підтопленими 37 населених пунктів, з яких 20 – на підконтрольній Україні території. Це понад 1800 будинків.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

За його словами, на території Херсонщини діють 68 мотопомп: наразі відкачано майже 60 тисяч тон води з 245 будинків та підвалів Херсону. На території населених пунктів, де зійшла вода, водночас працюють розміновувачі.

"Також відпрацьовують територію групи документування. Проведено понад 220 оглядів помешкань громадян. Зафіксовано більше 3700 звернень від мешканців Херсонщини про пошкодження власного майна. При цьому понад 760 заяв прийнято від жителів лівобережної частини регіону", — написав Клименко у Facebook.

Міністр додав, що епідеміологічна ситуація у регіоні контрольована, однак попросив громадян вакцинувати своїх тварин.

"У Херсонську область вже завезено додатково 7 тисяч доз вакцини від сказу. Вакцинація необхідна для того, щоб мінімізувати ризики спалахів будь-яких хвороб і епідемій", — пояснив глава МВС.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Станом на 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри. Загалом під водою залишаються 3103 будинки, 28 населених пунктів на деокупованій частині Херсонської області.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району Херсонщини, які були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла вода.

На Миколаївщині станом на 14 червня рівень води в річці Інгулець знизився на 2,78 метра. Всього затоплено було 369 будинків, вода відійшла від 226 будинків. В населених пунктах, де рівень води знизився, комісії розпочинають роботу з фіксації завданої шкоди внаслідок підтоплення.

На початок