"Влада не відмовилася від об’єднання перинатального центру та обласної дитячої лікарні": голова комісії Олег Сиротюк

"Влада не відмовилася від об’єднання перинатального центру та обласної дитячої лікарні": голова комісії Олег Сиротюк

"Влада не відмовилася від об’єднання перинатального центру та обласної дитячої лікарні": голова комісії Олег Сиротюк
Фото: https://t.me/oleh_syrotyuk

Об’єднання перинатального центру та обласної дитячої лікарні в 2023 році не буде, проте влада від свого наміру не відмовилася. Про це в Телеграмі повідомив голова комісії Тернопільської обласної ради з питань законності Олег Сиротюк.

За його словами, завершилося засідання робочої групи Міністерства охорони здоров'я щодо формування перспективного плану організації Тернопільського госпітального округу та спроможної мережі закладів охорони здоров'я.

"Проінформував членів робочої групи про рішення постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності щодо підтримки звернення трудового колективу перинатального центру "Мати і дитина" про недопущення об'єднання двох надкластерних закладів. Однак ані прохання трудового колективу, ані аргументи головного лікаря перинатального центру Віктора Овчарука, ані рішення постійної комісії облради з питань законності та колективне звернення народних депутатів міжфракційної групи "Тернопільщина" робоча група МОЗ не врахувала. Її члени 15 червня в столиці підтримали майже всі пропозиції Департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОВА. Серед них –і об'єднання впродовж наступних двох років ряду закладів обласної ради. Мова, зокрема, й про об'єднання перинатального центру «Мати і дитина» з обласною дитячою лікарнею".

Олег Сиротюк каже, цього року об'єднання перинатального центру й обласної лікарні не буде.

"Однак влада від свого наміру не відмовилася. Але рішення про те, об'єднувати чи не об'єднувати ці надкластерні заклади - прийматимуть депутати Тернопільської обласної ради, тому що власником обох установ є облрада. Якщо депутати під час сесії таку пропозицію не підтримають, то МОЗ внесе зміни в свій перспективний план. Наразі очікуємо офіційного рішення робочої групи МОЗ щодо формування перспективного плану організації Тернопільського госпітального округу та спроможної мережі закладів охорони здоров'я. Ухвалити його, відповідно до Постанови №174, мають вже до 1 липня 2023-го".

За словами Олега Сиротюка, постійна комісія обласної ради з питань законності розгляне, проаналізує, оприлюднить та винесе на громадське обговорення офіційні документи, що надійдуть з МОЗ та Департаменту охорони здоров'я ОВА.

"Тільки опісля їх подадуть на розгляд сесії обласної ради. Постійна комісія також інформуватиме громадськість і про основні новації плану реформування медичної галузі, складеного за пропозиціями Департаменту охорони здоров'я ОВА та МОЗ", – повідомив Олег Сиротюк.

Що відомо про об’єднання перинатального центру та обласної дитячої лікарні

Читайте також

На початок