Були голодні і налякані. На Кіровоградщину евакуювали тварин з Донеччини та Херсона

Були голодні і налякані. На Кіровоградщину евакуювали тварин з Донеччини та Херсона

Були голодні і налякані. На Кіровоградщину евакуювали тварин з Донеччини та Херсона
Евакуйовані собаки з Херсона. . Фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщину евакуювали 32 тварини з Донецької області та вісьмох з підтопленого Херсона. Нині ними опікуються у Знам’янці та Олександрії, розповіла Суспільному голова громадської організації "Зоодопомога" Олена Котова.

Серед врятованих тварин – новонароджене кошеня з підтопленого Херсона. Його знайшли після того, як 6 червня російські військові підірвали Каховську гідроелектростанцію, каже Олена Котова. Вона керівниця олександрійського притулку.

"Це наш найменший врятований з Херсону. Його мама втекла, коли хотіли евакуювати. Люди з ДСНС забрали це кошеня. Ми його взяли, бо в нас є киця, яка годує кошенят своїх. Як тільки вигодуємо, будемо шукати йому нових господарів".

тварини
В Олександрії рятують життя новонародженого кошеняти. Фото: Суспільне Кропивницький

тварини
Кішка, яка годує евакуйоване кошеня. Фото: Суспільне Кропивницький

Двох цуценят і собаку врятували з затопленої будівлі у Херсоні. У них стрес, говорить Олена Котова. Евакуйованих собак і котів тримають два тижні на карантині. За цей час їх оглядають, за потреби лікують і вакцинують.

"Собак витягнули з затопленого сараю, вони були майже під дахом. У однієї дівчинки рани по всьому тілу, її огляне лікар. Цуценята були всі в кліщах. Тварин обробили від глистів, на днях будемо вакцинувати".

Олена Котова розповіла, у підтопленому Херсоні була 10 червня. "Там стояла черга з волонтерів, які хотіли брати тварин. Я написала: "Херсон, ми забрали собак, я їх сфотографувала, може господарі їхні знайдуться".

тварини
Коти евакуйовані з Донецької області. Фото: Суспільне Кропивницький

З Херсона евакуювали чотирьох дорослих котів, їх діставали з води та з дахів. "Нам передали їх волонтери, вони були в переносках. Коти наче здорові, але їх огляне лікар".

З Бахмута і Торецька жінка привезла 30 котів. "Нам евакуаційна група вивезла їх до Дніпра. 26 котів поїхали до притулку "Дай лапу", в Знам’янку. Серед них є хворі, будемо везти до лікаря".

Після карантину тварини будуть жити у притулку. Нині там 26 собак і 41 кіт, говорить Олена Котова. Щоб утримувати всіх, потребує допомоги. На їжу та лікування витрачає щонайменше 20 тисяч гривень на місяць. Це свої гроші, благодійників та з бюджету громади. Ще люди допомагають кормами.

тварини
Евакуйовані тварини з Херсона. Фото: Суспільне Кропивницький

Нині велика потреба у вакцинах, пелюшках та у мокрих кормах.

Тварин після лікування і вакцинації жінка прилаштовуватиме у родини.

Вони були голодні і налякані. На Кіровоградщину евакуювали тварин з Донеччини та Херсона
Кошенята з олександрійського притулку. Фото: Суспільне Кропивницький

На початок