На Донеччині 11-й клас закінчили понад шість тисяч школярів

На Донеччині 11-й клас закінчили понад шість тисяч школярів

На Донеччині 11-й клас закінчили понад шість тисяч школярів
Фото: Суспільне Херсон

У Донецькій області випускниками 11-х класів стали 6 тисяч 663 учнів, 9-й клас цьогоріч закінчили більше 10 тисяч учнів.

Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту освіти і науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.

За її словами, у цьому навчальному році у школах області 587 медалістів.

"Срібну медаль отримали 119 учнів, а власниками золотої стали 468 дітей. Свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 838 учнів 9 класів", — зазначила вона. За словами Сідашевої, триває основна сесія національного мільтипредметного тесту.

"Після 25 червня знатимемо, скільки учнів з Донеччини отримають 200 балів".

Також, як повідомила директорка департаменту, діти на Донеччині через війну навчалися дистанційно.

"Аби не знижувати рівень навчання, в області відкрився 21 освітньо-консультаціний пункт. Також вони відкривалися за межами області на базі гуманітарних штабів. Протягом останніх трьох місяців ОДА разом з територіальними громадами відкрили 52 освітні локації. Вони поки не припинять працювати", — сказала Сідашева.

На Донеччині цього року понад 100 тисяч школярів

У Краматорську цього року закінчили школу 1 тисяча 59 учнів 11 класів, та 1 тисяча 600 учнів 9 класів. 67 школярів завершили навчальний рік із "золотою" медаллю, семеро зі "срібними". Всього в школах Краматорська цього року навчалися 16 тисяч 960 дітей.

У Слов'янську цього року навчалося 712 одинадцятикласників, та 1091 учнів девʼятих класів. 47 випускників – медалісти. Загалом у слов'янських школах вчились 10 тисяч 388 школярів.

За даними Донецької ОДА, в цілому навчальний рік завершили 100 тисяч 700 дітей.

Що відомо про зруйновані обстрілами заклади освіти

На Донеччині станом на початок 2023 року, за підрахунками обласної військової адміністрації на 23 лютого 2023 року, за рік 720 закладів освіти пошкоджені, з них:

  • 317 шкіл в області зазнали повної або часткової руйнації,
  • 31 школа не підлягає відновленню.

Також неможливо відновити після бомбардувань та обстрілів російського війська: вісім вишів, чотири заклади профтехосвіті та десять закладів позашкілля.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок